Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ezzel a kis szemét...

Mit tegyek ezzel a kis szemét döggel?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, de nagyon indulatos vagyok. Pár hónapja került ide a macska, azóta teljesen tönkre vágta a nyugalmunkat. Mindent amit lehet tönkretesz, a legújabb szokása hogy a falamon lévő puzzle-t kapargatja (mostis eltűnt belőle egy darab), tegnap a képkeretet törte szilánkosra, egyszerűen elegem van. Mit csináljak vele, hogy megtanulja, mi a rend? Mert mostmár nagyon elegem van nekem is, pedig én végtelenségig türelmes ember vagyok, ha szabad így mondani. Kölyökmacskáról van szó, de pár nap után a gazdájához vissza akartuk paterolni, aki örült h túladott rajta.
2012. nov. 6. 03:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy gondolta. Az iskolában nem tanították meg a jó modorra?

Ja, hogy macska...

2012. nov. 6. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
56%
Nállunk ez úgy működött ha valami rosszat csinált adtunk neki egy kisebb taslit(nyakas) nem akkorát hogy nagyon fájjon neki de akkora volt hogy megtanulta hogy nem szabad azt csinálni amit csinált most van egy jól nevelt cicánk :D Amúgy ha már nagyobb akkor már felesleges ezen fáradozni ami nem lett megtanítva neki kiskorában azt nagy korában már nem fogja ...
2012. nov. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony a macska nem fog a tv előtt ülni naphosszat, ő játszani fog, mégpedig azzal, amit talál. Kell neki sok játék, kaparófa és meg kell tanítani, hogy azokkal kell játszani. Vagy egy macskatárs. Ilyenkor igazán el lehetne pakolni azokat a dolgokat, amiket nagyon féltesz, könnyen eltéphető dolgok, porcelánfigurák stb. Vagy olyan helyet keresni nekik, amit nem ér el a macska. Amíg meg nem tanulja mi a rend, előfordulhat, hogy kárt tesz néhány dologban.
2012. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha rászólok abbahagyja, pedig nem tanítottam. Neked kell megtenni az óvintézkedéseket, ha nem akarod, hogy rosszalkodjon. Foglalkozz vele, mert unja magát. AZ állatkölykök olyanok, mint a gyerekek, ha nem foglalkoznak velük, rosszalkodnak. Egyébként megnyugtatásul, ahogy elérik a felnőttkort megkomolyodnak, bár foglalkozni akkor is kell velük, csak nem annyit. Az érzékeny dolgokat pedig tedd hozzáférhetetlenné, amíg le nem szokik a kapirgálásáról. Kaparófát pedig mindenképp szerezz be.
2012. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szoktam is vele foglalkozni. Az a baj h. Mindig az éjjel kellős közepén jön rá a baromkodhatnék. A kutyánkkal egész jól kijön. Van hogy az iskolai tarisznyámat babrálja a falon de pár napja a tapétaszegéllyel lett vmi rejtélyes (gondolom ő volt azis) hallottam arról h eukaliptuszolajjal el lehet ijeszteni őt dolgok elől. Az működik v rosszul tudom?
2012. nov. 6. 12:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem eukaliptusz, hanem citrom vagy narancsolaj. Annak a szagát utálják a macsekok. Jó, ha citrom vagy narancshéjat teszel a kérdéses helyre.
2012. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is ilyen volt, hülyét kaptam tőle. Aztán az volt a megoldás, hogy kapott egy kistesót. Így már egymást nyüstölték, nem a tárgyakat. Amúgy 1 éves koruk körül elkezdenek lehiggadni.

Nevelési eszköznek pedig a vízipisztolyt javaslom, nálunk bevált.

2012. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vicuska87 ***** válasza:
52%

Hát, ő csak játszik, és nagyon energikus!

Majd ahogy nő, úgy kinövi, ezt a bohémságot!

Addig is rengeteget kell vele foglalkozni, hogy lefáradjon.

A biológiai órája, pedig majd befog állni, hogy ő is akkor fog aludni, amikor te!

2012. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz. :)
2012. nov. 6. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!