Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cicám ivartalanítása...

Lány cicám ivartalanítása utáni seb körül büdös genny van a cica bundájába száradva, hogyan tudnám kimosni a szőréből, hogy ne fájjon neki, ne csípje a sebet?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 06:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el kellene vinni az orvoshoz, és majd ő elvégzi, amit kell, mert ha komoly a probléma, akkor többet árthatsz vele, mint használsz. Egyébként mikor kell visszavinned, hogy megnézze, minden rendben ment-e?


Ha maga a seb szépen gyógyul és nem váladékozik, akkor körülötte nagyon óvatosan (tényleg óvatosan, mert felszakadhatnak a varratok is) langyos kamilla teával. Főzöl kamilla teát (rendes teából, mindenféle ízesítés nélkül), megvárod, míg kicsit hűl, majd vattát átitatsz vele. A zsebkendő, törlőkendő stb. nem jó, mert magába szívja a folyadékot, nehéz vele dolgozni, csak "morzsolódik". A legjobb a vattapamacs/vattalabda (akár dm-ben is kapható, nagyobb csomag, kék-rózsaszín-fehér vattákkal), én már rég vettem, de szerintem még most is 500 forint alatt van (nem steril, orvosi vatta, hanem kozmetikai, de a célra most ez is megfelel).

Ha fertőtleníteni is szeretnéd, akkor vehetsz a gyógyszertárban (tőlem nem kértek vényt), Rivanolt. 300 forint alatt van, kb. 1,5 decis üvegben. Nem csíp, viszont sárgára színezheti a kezed (ami pár nap, vagy hét alatt lekopik), és a cica bundáját. De ha elmondod a patikában, hogy mi a problémád, akkor biztosan javasolnak valamit.


De továbbra is azt mondom, hogy először fontold meg, hogy megmutatod az állatorvosnak, mert annak elvileg nem kellene ott lennie. Mikor végezték a beavatkozást?

2012. nov. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha genny ürül a sebből akkor irány vissza az orvos hisz begyulladt a heg.Ilyenkor kap gyulladáscsökkentőt és krémet a sbre,hogy ne fertőződjön el.

Pár hete tapasztaltam ezt én is és ilyen esetekben a kék lukács kenőcs segít mindig.

2012. nov. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
37%

Majd az orvos elvégzi, mert ez gyulladás!

Ha hozzányúlsz, lehet többet ártasz, mint használsz vele!

2012. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A sebet betadinnal fertőtlenítsd(oldattal természetesen). De a tömény oldatot higítsd fel. ORVOS mindenképp lássa!!!
2012. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A patikában lehet kapni 3%-os hidrogénproxid oldatot avval kell mosogatni de ha gennyedző seb van arra antibiotikum kell orvosnak meg kell mutatni.
2013. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!