Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami ötletetek?

Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
Nos, most vettünk egy harmadik macskát ami egy brit caramell színű fél éves macska,ez eddig szép és jó de az a gondd hogy nem valami barátságos bár néha elég kezes.Ez nem volt mindig így csak már megvették egyszer és ott nagyon sok gyerek volt agyon szeretgették húzták a farkát stb.. most pedig kijön ez rajta.Egyébként ez egy 60.000 ft-os macska de mivel vissza vitték az első vevők mert a gyerekek nem bántak jól vele ezért csak 20.000.ft volt szerintem nem rossz ár egy ilyen macskához képest!Már csak az a baj hogy valahogy az emberekkel való kapcsolatot kéne kiépíteni vele de nem tudom hogyan lehetne elnyerni a bizalmát!Köszönöm előre a válaszokat is! :D Így néz ki: [link]

2012. nov. 18. 18:36
 1/3 Vicuska87 ***** válasza:
51%

Nos először is, olyan nincs hogy karamell színű! Ez inkább egy colour point cica, bár nem tudom, hogy a törzskönyvébe mi van írva!

Ha nem törzskönyves a cica akkor elég drága érte a 60.000 ft.

Idővel, fogja csak beadni a derekát, amikor majd látja hogy ti kedvesek vagytok, sokszor simizitek, törődtök vele.

2012. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mecse ***** válasza:

Picit zavaros hogy mi köze a macska árának a gondhoz? :)


Akárhány tíz- vagy százezer forintos macska is ugyanúgy reagál a nem megfelelő bánásmódra.


Egyébként nagyon egyszerű a válasz; türelem.


A cica most nem biztos benne hogy jó dolog ha hagyja magát tapogatni mivel az előző helyén "túlzásba vitték" (ezt annyi infó alapján mondom amennyit leírtál).


Plusz eddig már 2-szer váltott lakhelyet és még csak fél éves, ti vagytok a 3. hely ahol van, ez egyáltalán nem ideális egy fél éves állatnak. Igazából semmilyennek nem ideális.


Erre nincs házi praktika, ki kell várni hogy a macska meggyőződjön róla hogy jó helyen van, és hogy ez most már végleges. Ha látni fogja hogy ti nem akarjátok kitépni a farkát ill. eltávolítani a füleit szeretetből, akkor fel fog engedni, viszont ehhez idő kell. Ha ő a 3. cicátok akkor gondolom tudtok egyet s mást a macskákról, semmi nem gyors lefolyású náluk.


Szépen lassan, kedvességgel, sok finom falattal, és idővel minden rendben lesz :). Ezt sürgetni nem tudjátok.

2012. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat! :)

Csak az a gondd még hogy az egyik cica ugyan ez a fajta és hát eléggé vad a másik macskákhoz.Mármint nem úgy értem hogy össze karmolja me verekszik hanem fúj rájuk meg kergeti.Ő volt az első cicánk és amikor jött a másik akkor is így reagált és most pedig együtt alszanak :) Remélem majd ha össze engedjük őket akkor jól fog vele viselkedni! :)

2012. nov. 18. 19:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!