Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszokná a nyakörvet a cicám?

Megszokná a nyakörvet a cicám?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy új lakásba költözünk, és szeretném, ha a biztonság kedvéért lenne rajta. Panelcica, és attól félünk, ha véletlen kiszökik, valaki esetleg kiengedi a lépcsőházból. (Ahol most lakunk, mindenki ismeri, így ez a veszély nem áll fenn.) Ha lenne rajta nyakörv + biléta hogy kié, akkor talán ennek az esélye lecsökkenne (tudjátok, jobb félni, mint megijedni).


Szóval a kérdés az, hogy egy olyan macska, amin sose volt ilyesmi, hozzászokna? Nem ilyen csilingelő marhaságra gondolok, egyszerű bőr - esetleg ilyen műanyag, attól függ, milyet kapok - nyakörvre.



2012. nov. 21. 08:25
1 2
 1/15 Vicuska87 ***** válasza:
28%

Nem szokna hozzá, sőt megőrülne, a csilingelő valamitől!


Mi az hogy kiszökik a lépcsőházból? Mit keres egyaltalán a lépcsőházban! Én is bér lakásban lakok, de a cicáim sosem szöktek még csak a lépcsőházba sem!

2012. nov. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Általában félnek kimenni, vagy ha ki is mennek, ha csak métert. Vigyázz rá, hogy ne szökjön ki, és akkor nem kell nyakörv.
2012. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Akkor Vicuskának minden bizonnyal nem egy hiperaktív sziámi cicája van aki csak azt lesi, hogy mikor nyílik az ajtó. Valószínűleg kisgyereke sincs aki néha lassabban megy ki a kelleténél...

A kérdésre válaszolva. Megszokná, bár lehet, hogy eleinte ki lenne tőle akadva. Nem gondoltál chipes megoldásra?

2012. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A chip jó ha van, de az nem nyomkövető.

Nekem pl. nyugodt, jól nevelt házimacskáim vannak, van amelyik kiszagol, de még soha nem szöktek el, és nem is hallottam olyat, hogy panelból elszökne a macska.

Amit el tudok képzelni, hogy kifut a lépcsőházba, de a kinti világtól félnek, ha nem ismerik.

2012. nov. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az enyém kizárólag benti cica, de ha egy pillanatra nyitva hagynám az ablakot, már meglógna. Sajnos van ilyen, el is vagyok emiatt keseredve, mert semmiképp nem szeretném, hogy baja essen vagy ellopják.
2012. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az ablak más dolog. Rácsot, vagy hálót kell felszerelni. Az enyém volt, hogy kiült, csak nézett ki, de gyorsan behoztam és feltettem a hálókat.


Kicsit eltértünk a témától.

Megszokná végülis, de felesleges. Vigyázni kell a macskára.

2012. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Vicuska: Szándékosan kihangsúlyoztam, hogy eszem ágában sincs ilyen csilingelő akármit rakni a nyakörvre, mivel nem az lenne a funkciója, hogy a madarakat elriassza.


Gondolkodtunk a chipen is, de nem hiszem, hogy aki talál egy macskát, az az első reakciója, hogy elviszi az állatorvoshoz. Ráadásul a fő cél az lenne, hogy - ha már véletlenül kimegy - ne az legyen az első, hogy kieresztik, mondván hogy: szegény kóbor cica, bejött a lépcsőházba...

2012. nov. 21. 09:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Vegyél nyakörvet és probáld ki. Senki nem tudja neked elöre megmondani a reakcioját. Te is mered legjobban. Van olyan amelyik szite megörül töle, van olyan is amelyiket nem zavarja.
2012. nov. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Tanítsd meg a cicádnak a "maradsz" parancsot. Enyémek ismerik, szépen leülnek az előszobában, nem rohannak ki. Több hetes, rendszeres gyakorlás és tanítás kell, mert a cica is nevelhető, csak kissé több türelem kell hozzájuk, mint a kutyához.
2012. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Maxitabi ***** válasza:
Simán megszokja!! Először egy pici időre teszed fel neki-jutifali, simi, majd mindig hosszabban. Nálunk a kis házicicának csinos piros nyakörve van(csengő leoperálva), ha a balatoni kertben vagyunk, a maine coonnak pedig hámja. Ha esetleg meglépnek onnan, lássa mindenki, hogy gazdis (a chipjük nem látszik...)!Itthon a lakásban mondjuk nincs rajtuk, de a lépcsőházon túl nem mennek, erkélyen meg háló.
2012. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!