Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bélgyulladásnál mennyi idő a...

Bélgyulladásnál mennyi idő a gyógyulás?

Figyelt kérdés
A macskám már 6 napja nem evett egy falatot sem. Orvoshoz járunk 3 napja, kapott infúziót, és antibiotikumot. Sokat iszik és pisil is. Alszik egész nap , ha meg ébren van akkor panaszosan nyávog, fájdalmai vannak. A doki bélgyulladásra gyanakszik. Rettentően sajnáljuk és nagyon reméljük hogy hamar meggyógyul. Sokáig tart ez a fájdalmas betegség?
2012. nov. 28. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A mi macskánk amikor bélgyulladása volt, inni sem akart. Úgy kellett fecskendőből benyomni a szájába időnként, mert félő volt, hogy kiszárad. A doki neki egy tablettát adott meg egy injekciót (már nem tudom mi volt az), meg plusz egy tablettát otthon kellett beadnunk később. Még 3-4 napig nem akart enni, és inni sem nagyon, de aztán hirtelen ugrásszerűen javult az állapota. Egy hét múlva már mindent megevett volna, állandóan éhes volt szegénykém, még evés után is :-)

Szóval nálunk a kezelés megkezdésétől számítva kb. 7-8 nap telt el, hogy megint normálisan elkezdjen enni, és ne legyenek fájdalmai. Drukkolok a cicádnak.

2012. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon sajnálom szegényt, nagy becsben tartjuk őt és mindenki ki van borulva miatta. Szeretném ha már jobban lenne , mert a szívem szakad meg amikor hallom a sírását.
2012. nov. 28. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nagyon gyorsan lezajlott. A doki adott neki egy szurit, meg tablettát, amit nekem kellett adni neki még pár napig. A szuri után másnap már evett, és a hasmenése is elmúlt. Nem tudom mi volt az, amit adott neki, sajnos.
2012. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most jöttek haza a dokitól, kapott megint egy csomó szurit. Megkínáltam egy kis macska pástétommal, és egy pár falatot evett. Ugye ez jó jel?
2012. nov. 28. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi cicánkon látszott a betegség alatt hogy éhes, de mégsem ette meg a kaját, mert utána nagyon fájt a hasa tőle. Amikor a kezelés után már elmúltak a fájdalmai, akkor evett. Úgyhogy ha most egy kicsit evett a cicád, az talán már a gyógyulás első jele. Remélem.
2012. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én cicámnak bélgyulladása volt. Fel volt dagadva a hasa kemény volt,viszont az étvágya jó volt, viszont mindent kihányt és kifosott, így a doki antibiotikumot adott neki szurit és gyógyszert kelett szednie jah és rizset kellett neki főzni össze keverve az alultasakos hússal és azt ehette és így rendbe jött 2 hét alatt kb. Mondjuk visszaesett mert gyenge volt az immunrendszere mert mentett cica akkor kapott ilyen szteoridot hogy megerősödjön.
2012. nov. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!