Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő? (Kérdésed túl...

Mi a teendő? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

1 hónapja születtek kiscicáink, gyönyörű szépek, szaladgálnak mindenfelé, viszont akárhogy kenegetjük a szemeiket kamillateával, a gyulladás nem múlt el. Az egyiknek nagyon gázos már, gondoltuk hogy kiscicáknál ez még elmegy, de annak az egynek nagyon csúnya már a szeme, viszont az állatorvos most elméletileg szabadságon van, és a környékünkön nincs másik orvos, autónk pedig nincs, nem tudunk sehova menni a cicával.

Nos, a macska szemének a fehér része teljesen be van vérezve, és nagyon be van gyulladva, nem tudom másképp mondani, olyan mintha be lenne neki dagadva. Nem tudom, mit csináljak vele? Félek hogy szegényke el fog pusztulni.

Van valami házi gyógymód erre?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)


2012. nov. 29. 09:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

[link]


Nem a levegőbe beszélek. Nem hurrogtalak le, direkt Off-ba írtam. És az a kérdésem továbbra is fenn áll, ha nem volt most 15 ezer Ft, hogy lesz pénz fenntartani a macskát?

2012. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

A testvéreim már külön lakásban élnek, viszont ha nem lenne pénzük a fenntartásra, akkor mi besegítenénk nekik természetesen. És gondold el, abból a 30ezer feletti összegből, amennyiért vennék a macskát, 3 havi, vagy még több havi állatorvosi látogatást tudnak kifizetni.

De egyébként ez nem a te dolgod, én tényleg csak a cica szeme miatt írtam ide.

Mellesleg, szerinted a vateráról mennyire biztonságos kisállatot venni? Ha megnézed a képeket, mind valamilyen otthonban készült, kötve hinném hogy a többi ember tenyésztené, a legtöbbnek talán csak véletlen jött a cica, nem úgy mint nekünk, és ha 15 ezerért adják, ott valami bibi van, mert a perzsa macska tenyésztése jóval többe kerül, én a legolcsóbban 30 ezerért láttam egy kisebb állatkereskedésnél. Tenyésztőt viszont nem kérdeztem, lehet hogy tényleg 80ezres ára van a macskának. És azért jobb ha ingyen kapja az ember, ezt te is beláthatnád.

Úgyhogy szerintem most már tényleg ejtsd a témát, ha nem tudsz hasznos választ adni, csak kötözködni.

2012. nov. 29. 19:13
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Szaporított macskát kapsz 15ért vagy 30ért. Ha hivatalos tenyésztő lennél, te is tudnád. És tisztában lennél a perzsa macska esetleges szembetegségeivel is. Inkább tanulj a válaszokból. Azért írok, hogy más is tanuljon, nem kötekedésből.

A kérdésedre a nap elején válaszoltam konkrétan, de írtam is, hogy az elején nem írtad, hogy perzsa, ezért mindenképp orvosnak kéne látni.

2012. nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. nov. 29. 20:14
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A kiscica meg is vakulhat, ha nem kezelik időben a szemét!

Valahogy állatorvoshoz kellene juttatni őket, nem csak az amelyiknek a szeme a legrondább! Pár napig vissza kell majd őket hordani szurira meg szemkezelésre, és ha már javul az állapotuk otthonra adnak szemkrémet amivel kezelni kell őket! Nem kell megijedni nem kerül olyan sokba ez az egész kezelés!

2012. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, holnap visszük őket a legközelebbi orvoshoz! :)
2012. nov. 30. 15:23
 17/20 Jeannie ***** válasza:
A házidokis módszer nem vált be?
2012. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Van itthon TobraDex szemcseppünk, tegnap óta csepegtetjük neki úgy ahogy tanácsoltad, de azért jobb szeretnénk ha látná egy állatorvos is, nehogy valami komolyabb baja legyen. Nem volt még ilyen baj a cicákkal, szóval nem tudom ilyenkor mennyire kell sietni az orvoshoz, ezért visszük őt már holnap.. :) Köszönöm szépen mégegyszer
2012. nov. 30. 17:05
 19/20 Jeannie ***** válasza:
Igazad van, az a biztos, hogyha doki látja, remélem semmi komoly baj nincs :)
2012. nov. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. dec. 1. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!