Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, fülatkát örökbeadand...

Segítség, fülatkát örökbeadandó kismacskáknál mivel tudnám a legolcsóbban hatásosan kezelni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

LEGYETEK SZÍVESEK NE TOLJATOK LE, HOGY MIÉRT NEM VISZEM EL ŐKET ÁLLATORVOSHOZ! Az a helyzet, hogy még a család gyógyszereit is alig tudjuk kiváltani, nemhogy az állatorvoshoz elmenjünk most... Ráadásul nem is a mi macskáink (úgy értem nem mi akartuk őket)! Vagyis nehéz meghatározni.

Pár hónapja megjelentek a környéken kiscicák. Aztán egyik reggel már itt voltak a mi kertünkben, és itt is ragadtak...

Már szépek voltak, szaladgáltak, és mivel nem volt már kutyánk, jutott nekik is étel bőven, ezért úgy döntöttünk hadd maradjanak egy ideig. (Persze szeretnénk őket örökbe adni, de így betegen - fülatkával - szégyellném meghirdetni. Amúgy ingyen elvihetőek lennének, csak vidéken - Salgótarján-, és itt nem nagyon kapkodnak a cicákért...)

Kapnak enni rendesen, szoktunk hozni nekik tápot is, és mindenfélét. Jól eljátszanak egymással, életvidámak, csak szegényeknek a fülük... És sajnos most ez így nagyon nem jó, mert nekem is van cicám, és így azok is meg fognak fertőződni (pedig soha semmi ilyesmi nem volt nálunk, egészségesek voltak a cicák).


Nincs valami szer, amit lehet venni és tudnám őket kezelni vele (egyszerűen) és nem kellene állatorvoshoz mennünk? Biztos, hogy fülatka utána olvastam, teljesen tipikusak a tünetek, és meg is néztem a macskák füleit.

Sajnos itt szerintem nincs állatpatika vagy komolyabb állatos üzlet, csak rendes gyógyszertár.


Van sima általános fülcseppem (ezt adták az "állatos üzletben"), de ez sima gyulladásokra van azt hiszem. Most már nem mennék ki érte, de majd esetleg leírom az összetételét később - ha szükséges. De szerintem ez nem megfelelő a problémára.


Előre is köszönöm a megértést és a válaszokat!



2012. dec. 2. 02:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Fülrühatka ellen: Frontline combo. Nem csak bolha ellen használ. Az enyémnek is segített.
2012. dec. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja mondjuk 2500 ft, de szerintem ennél olcsóbb megoldást nem találsz. Amúgy egészséges cicákon nem szaporodnak el olyan nagyon, hogy komolyan zavarja a macskát, de tény, hogy meg fogja fertőzni a többit is.
2012. dec. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:
39%

Ezek élősködők, nem gyulladás okozta dolog!!!!


Vidd el dokihoz, hogy szakszerűen pucolja ki, és kapsz majd fülfolyadékot, és azzal kell majd kezelni neki!

A dokitól kérj részletfizetési lehetőséget, biztosan bele fog egyezni!

2012. dec. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha nincs pénzed állatorvosra, miért ellettél macskát?

A kérdésre a többiek már válaszoltak.

Tanulhatnál az esetből, és beengedhetnél egy két új információt. Nem sértésnek, bántásnak, a macskák érdekében.


Tessék szépen körülnézni állatmentő oldalakon mennyi cicának nincs otthona mert TI a saját otthoni szaporulatotokkal elhappoljátok a gazdikat a szerencsétlen éhező, fázó, megmérgezett bántott kóborkáktól. Nem magyarázat az , hogy ti a saját alomnak találtok ismerősöket.. Igenis tessék ivartalanítani az utcán várakozó, dobozban, bokorban fagyoskodó cicák miatt!!! Nekik tessék gazdit találni!!!

2012. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: Nem náluk születtek a kiscicák!

A kérdésre válaszolva: a legolcsóbb, ha elmész az állatorvoshoz, és kérsz fülatka ellen szert. Nálunk a doki összekevert több szert, és lett belőle egy mindenre jó fülcsepp. Nem lehetett drága, mert külön ezért nem is kért pénzt.

2012. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előző kommentem nem érvényes, figyelmetlen voltam.

Jobbulást a cicáknak!

2012. dec. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Frontline combo-t hol tudok vásárolni? Mert gondolom az is csak állatpatikában vagy állatorvosnál van (netről, aukciós oldalakról nem szeretnék most rendelgetni). Vagy rosszul tudom? És a már meglévő fülatkákat is elpusztítja vagy ez csak a továbbiakban lesz jó megelőző védelem, e mellé most kell még nekem külön kezelés a fülükre?


08:19 Tudom, hogy micsodák. Csak a fülcsepp amit kaptam az általános fülgyulladásokra van (bár ha jól olvastam az atkák is okoznak fülgyulladást, így talán addig is enyhíthetné a kellemetlen érzést), azért is írtam, hogy szerintem az nem lesz jó nekik.

Orvoshoz pedig nem tudom őket elvinni, mert sokan vannak és nem tudom őket a buszon szállítani egyszerre (ha pedig külön viszem és folyton buszozok, akkor a jegyek sem olcsók, mert az állatorvoshoz át is kell szállnom + gyalogolnom is a dobozban a macskákkal), nem tudok megkérni senkit, hogy vigyen el kocsival.


11:13 (és a többiek) Szerintetek lehet kérni fülatka elleni szert az állatorvostól úgy is, hogy csak én megyek és nem viszem a macskákat?

Mert akkor a napokban telefonon megkérdezzük tőle, hogy mennyibe kerülne és megbeszéljük a dolgot (nem akarok égni a rendelőben, hogy ha túl nagy összeget mond vissza kelljen utasítanom és eljönni). Egyébként ilyet kérdezhetek telefonban, szoktak ilyesmire válaszolni? Úgy értem nem lesz felháborodva, hogy miért nem megyek be, mert csak akkor válaszol? (Gondolom orvosa válogatja, sajnos a mi állatorvosunk már nyugdíjba ment, másokat pedig még nem ismerek.)


11:34 Az semmi, de hány másik ember volt még az, mert az előbb 96%-on állt a kommented (én nem pontoztam), holott direkt azzal kezdtem, hogy lényegében (ideiglenesen) befogadott cicák. Menhelyeknél azért is nem próbálkoztam, mert gondolom tele vannak és úgy tudom azért is fizetni kell, hogy átvegyék, ráadásul ki tudja, utána mi lesz velük (nem tudom, hogy elaltatják-e őket idővel, ha nem találnak gazdit). Mondjuk legalább kezelnék őket és nem szenvednének, vagyis ki tudja, mert azzal is tele van a média, hogy egyes menhelyeken szörnyűek a körülmények.

2012. dec. 2. 17:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyre nagyobb a szegénység, úgy gondolom az orvosok is próbálnak egyre rugalmasabbak lenni. Felhívod, elmondod a problémát, hogy nem tudod vinni a cicát. Szerintem fog tudni adni e nélkül is gyógyszert.
2012. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Frontline combot állatpatikában árulnak, de szoktak sima állatkereskedésben is. Úgy működik, hogy elpusztítja az állaton és annak közvetlen környezetében az élősködőket. Bolhát, atkákat, kullancsot, rühöket. Utána 1 hónapig véd mindezek ellen.
2012. dec. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!