Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicamenhely oltások nélkül?

Agi91babe kérdése:

Cicamenhely oltások nélkül?

Figyelt kérdés
Az szerintetek normális, hogy felhívtam egy máriaudvari menhelyet érdeklődni a cicáról, és elmesélte a csaj, hogy egy kivilágítatlan helyen van bezárva a jószág, napi egyszer mennek hozzá ( állati félős. így ki gondolná) és amikor az oltásokról, féregtelenítésről kérdeztem azt mondta, hogy a menhelyen nem oltják a cicákat, mivel sokan vannak és így többet ártana mint használna. Van már egy cicám otthon, így nem lenne veszélyes hazahozni mellé a másikat? Félek, hogy elkapna tőle valamit. Normális, hogy egy menhelyen így tartják a macskákat? Vagy ezt így szokták?

2012. dec. 9. 10:16
 1/6 Vicuska87 ***** válasza:
90%

Hát nem éppen normális ez szerintem!


Biztos, hogy onnan nem hoznék cicát, de még a bejelentésén is gondolkodnék, mert szerintem a menhelyeknek szigorúan előírt szabályzat alapján kell hogy működjenek!

2012. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez így nagyon nem normális...... Szerintem is érdemes lenne bejelenteni a dolgot, vagy legalábbis kirakni a netre, de ehhez jó lenne néhány kép is.....


Viszont ismerek megbízható cicamentő magánszemélyeket Pesten, akiktől oltott, parazita mentesített, ivartalanított cicát tudsz örökbe fogadni, igaz, ők kizárólag benti tartásra adnak örökbe szerződés aláírása után. Utcáról mentik a cicákat, ha onnan viszel tudnak valakit a helyére vinni. Ha érdekel, dobj egy privát üzenetet.

2012. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A macskamentők (menhelyen elég kevés cica van, és szerintem ők sem végeznek vértesztet illetve oltást mindegyiken) többet vállalnak be mint amennyit rendesen ellátni tudnak, így előfordul, hogy az állomány különféle betegségekkel fertőződik, hiszen nem tudják őket szeparálni, vagy megeshet, hogy a panellakás wc-jében több macska is él... nem kívánom kommentálni.


Akárhonnan is választasz a lényeg, hogy a még egészségesnek tűnő kiválasztott cicát vidd el orvoshoz és teszteld FeLV-re (leukózis) és FIP-re. Mindkettő betegség fertőző, gyógyíthatatlan és nagyon hosszú a lappangási ideje, rengeteg kóbor- és házicica fertőzött.

Az én cicámról is kiderült, hogy leukózis pozitív (gyanús is volt mikor elhoztam de nem érdekelt), és a társát már ennek megfelelően választottam ki: szűrt pozitív cicát kerestem és találtam is, évekig voltak boldogok, jó egészségű játszópajtások.


Amúgy oltani tényleg "nincs értelme" őket, mert nincs pénzük szűrni őket, és ha pozitívak akkor meg felesleges az oltás...


A legbiztonságosabb megoldás, hogy családtól fogadod be az ő saját, kizárólag lakásban tartott, egészségesnek tűnő cicájukat, bár itt is tesztelni kell, mert ha a szülők fertőzöttek, akkor a kiscica is elkapta. Érdemes a tiédet is elvinni, hogy biztos legyél benne hogy negatív, majd beoltatni.

2012. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális és hatalmas felelőtlenség. Ha tesztekre nincs is pénz, karanténra szükség van. És a kombinált oltás ilyen helyen kiemelten fontos.

Ez biztosd nem menhely, hanem egy macskagyüjtő. Aki többet árt, mint ment.

2012. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Fip-re teljesen felesleges leszűrni, mert úgy is csak azt tudják megállapítani, hogy corona vírusa van (ez mutálódik fip-é), viszont ez a macskák 80%-ban van.

Inkább FElV/FIV-re kell tesztelni.

Az oltás mindenképpen fontos lenne még lakásban tartott cica esetében is.


Ez egyébként a Váci Zöld menedék menhely?

2012. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, hogy letesztelik, de ott fogok állni egy fertőzött cicával, akit nem tudok hazavinni a saját egészséges macskámhoz. Értitek? Akkor meg mifenét csinálok? Nem tudom azelőtt hogy elhoznám, hogy egészséges-e....ez itt a fő probléma.

A váci menhely hirdette a macsekot, de a zöld menedéknél nem tartanak macskákat, hanem máriaudvaron van a "telepük".

2012. dec. 11. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!