Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vért tüsszög a macskám! Mi...

Zokniszörny kérdése:

Vért tüsszög a macskám! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Úgy fél éve vettük észre, hogy alkalmanként tüsszög a macska, és taknyos. Kihívtuk az állatorvost, megvizsgálta, azt mondta, nem lát rajta semmi különöset. Mivel pár hét múlva még mindig tüsszögött, újból kihívtuk az orvost. Azt mondta, mivel ennyire tartós a probléma, valószínűleg allergiás a macska. Ez még mindig nyáron volt, szóval mondta, hogy szerinte pollenallergia, majd elmúlik.


Most viszont már tél van, és nem hogy nem múlt el a macskám tüsszögése, de egyre rosszabb. Tegnap este vért tüsszögött. Reméltem, hogy csak egyszeri alkalom (mondjuk mert megrepedt egy ér az orrában, mint az embereknél is megesik), de ma reggel, amikor indítottam a páromat munkába, megint előadta a véres tüsszögős mutatványát.


Egyébként a cica jól van, nincs láza, eszik rendesen, jó kedélyű (most is, ahogy tüsszentett egyet, utána egyből elkezdett henteregni, meg játszani.) Nem bírtam újból visszaaludni, mert nagyon aggaszt a dolog, és elkezdtem böngészni neten, hogy mi lehet a gond. Sok helyen írják a macskanáthát, aminek vannak ilyen tünetei, de az ellen be van oltva (ahogy a másik 2 macskám is, akiknek semmi baja). Egyébként egy 9 éves cicáról van szó.


Volt már valakinél hasonló probléma allergia miatt? Vagy megeshet, hogy tényleg csak felreped egy ér az orrában? Vagy más ötlet, hogy mi a baja?



2012. dec. 24. 06:13
 1/5 nemethhedi ***** válasza:
60%
Lehet, hogy szegénynek az orrán belül keletkezett egy seb.De nem olyan komoly, vidd el állatorvoshoz ő majd rendbe hozza ;) remélem segítettem, jobbulást a cicádnak!!!
2012. dec. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Vidd el MÁSIK állatorvoshoz!


A mi kutyánkat az egyik állatorvos csapat egy kis semmiségnél nagyon durván elrontotta aztán másik orvosnak kellett rendbetennie...


Több orvos közül valamelyik csak rájön hogy mi baja a macskának!

2012. dec. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Allergiás az emberszőrre!


Vidd el egy másik állatorvoshoz, hátha kiderít valamit.

2012. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Vidd el másik orvoshoz aki rendesen ki is vizsgálja. Nem minden állatorvos szavára lehet adni 100%-ban sajnos.. Keress fel egy jó dokit ő majd biztos helyrehozza a cicát mert egyáltalán nem jelent jót h vért trüsszög. Jobbulást a cicusnak.:)
2012. dec. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vicuska87 ***** válasza:
25%

Hát ez, hogy vért tüsszög abszolút nincs rendjén...mert hát ugye, ha nem tüsszögi ki, akkor az a gyomrába is jut...

Másik orvos, ez nem allergia az 100%!

2012. dec. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!