Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica, kint- benti cica...

Benti cica, kint- benti cica mellé lehetséges? Nyáron mikor mindenki kint van ő nem vágyik ki?

Figyelt kérdés
Akinek csak benti cicája van és kertes házban lakik, az hogy tartja a cicáját? Nem mehet egyáltalán ki, vagy ha gazdi kint van akkor ő is? De nem szökik el? Gondolkozom benti cicában, csak nem tudom, hogy is tartanánk pontosan. Van egy kinti- benti cicánk, de ő megörülne ha bezárnánk és 1 nap nem mehet ki, még az ivartalanítás után is mehetnékje volt.
2013. jan. 21. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem kinti cicám van. Szerintem ha a meglévő is kinti benti, legyen a következő is kinti benti. Tavasztól őszig nyugodtan lehetnek kint, maximum éjjelre beengeded. Hidd el, azért kert mellett a cica inkább szeret kimenni, bóklászni, mint állandan bent. Ha szobatiszta, akkor beengedheted, de amikor szeretne akkor kimehet. Ajánlom a cicaajtót. A macskát nem tudod megkötni, öntörvényű állat, ha akar akkor elmegy. De visszajön, szóval nem kell félni. Amelyik olyan cica, az mindig hazamegy. Az én macsekom nem nagyon megy el, mindig itthon van.
2013. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha van egy kinti-benti, akkor a másik macska is vágyni fog kifelé.

Építess macskabiztos kerítést, vagy kennelt és nem szöknek el, a benti is nyugodtan kimehet, nem esik baja.

Ha elköltözök kertes házba, így fogom megoldani.

2013. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ant39 ***** válasza:
Én sétáltattam a cicáimat:) Tudom hogy viccesen hangzik ,de legalább te is levegőzöl:)
2013. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát lehet nem is rossz a séta, bár nehéz elképzelni :)! Hát igen kinti- benti cica, az a baj hogy eddig 2 cicámat gázoltak el és azt a szenvedést amit mi és a cica is érzett a baleset után, még egyszer nem akarjuk átélni. Ezért gondoltam ha mégegyszer cicát hozzunk akkor csak benti lehet. De sajna én sem nagyon tudom elképzelni, hogy is csinálnánk, főleg a kijárós cicánk mellett, mivel őt már nem zárhatom be, ugye máshogy lett szoktatva. Viszont még egy kijárós cicával nem merek próbálkozni, nagyon félek hogy elütik, mire megszeretjük vagy esetleg nyomorék lesz(sajnos ez történt az előzővel) Ja és a macskabiztos kerítés sajna, nem megvalósítható.
2013. jan. 21. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, hogyha félted a macskádat. Ötletnek mutatok macskakennelt, én ilyet fogok építeni, macskaajtó lesz az ajtón és ide bármikor kimehet a macskám: 12,13,17,19-es kép.


[link]


Ha lesz új macskád, őneki elég lenne egy kennel, mert nem ismerné a kóborlást, ezért nem is hiányozna neki. Ide mindkét macska kimehetne.

Ez csak egy ötlet, ha esetleg még nem láttál volna ilyet. Külföldön elterjedtebb az ilyesmi, de létezik!

2013. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kinti kifutót építettem a cicámnak, amely bevezet a pincébe, így kint is lehetnek, és bent is. A garázsból pedig egy lépcső vezet fel a házba, szóval így nekem nem kell aggódni érte, hogy elüti az autó, egy másik cica kikarmolja a szemét, vagy a legjobb: ha az ivartalanítás ellen vagy, akkor is praktikusabb a kennel, mert nem tudd váratlan almokat lehozni.
2013. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat hát egy ilyen kerítést nem egyszerű összehozni, de lehet érdemes lenne. De egyenlőre nem jöhet szóba azt hiszem. Várom még a tapasztalatokat akinek benti cicája van.
2013. jan. 21. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!