Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a cicámat a karmolászásról és a harapgálásról?

Figyelt kérdés
Néha úgy beindul. Már tele vagyok karmolással.
2013. jan. 26. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor adj neki egy plüsst, azt püfölheti.
2013. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mindíg adok neki. van saját játékai, de néha olyat csinál, ha meg akarom simogatni vagy játszani akarok vele, elkezd karmolni támadni.
2013. jan. 26. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Kiálts rá egy hangosat, és csapj az orrára. Elég szadistának tűnik, de hidd el, tapasztalatból mondom, hogy mindenféle sz-art kipróbáltam már: plüsst, vízipisztollyal spricceltem, sicceltem, stb. de csak ez az egy használt, és egy hét alatt abbahagyta.
2013. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnom, még, amikor pici volt a cicája, így oldotta meg:

amikor karmolt, ráutott egy PICIT a fejére, és ott hagyta. :D Aztán már tudta, hogyha kiengedi a karmait, nem lesz játszás! :P A cicák is nagyon okosak, csak tudni kell nekik megmutatni, hogysmint. :o)

18/l

2013. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Abban a pillantban ahogy durva, hagyd abba a játékot és foglalkozz mással.


Ez egy tipikus macska eset, rengeteg háznál előfordul, hogy a macska bedurvul játék közben. De ez embereknél (kisgyerekeknél) is előfordul. Aztán abból lesz a sírás-rívás! :D Ez azért van, mert pszichológiailag nem érzi a határokat. És egy állatnak más a fájdalomküszöbe mint az embernek.


Az én macskám, már nagy felnőtt lány. Velünk is előfordul ilyesmi néha, mondjuk vér soha nem folyt. Olyankor abbahagyom a játszást, és visszanyomom a karmait (az ujjacskáját kell megnyomni). velünk olyan is van, hogy én lépek át a határon, akkor meg ha macskomnak "betelik a pohár, elég volt", akkor is próbál karmolni, de inkább lefogni a kezem, és a fogai közé belecsippenti a bőrömet. :D Ez kellemetlen érzés, de csak fegyelmez vele, nem csinál vele sebet sem.

2013. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a segítséget, mindegyiket kipróbálom! :) remélem valamelyikből tanulni fog, mert a kezem nem bírja már sokáig :D
2013. jan. 27. 22:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!