Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek melyik fajta a...

Szerintetek melyik fajta a legbékésebb, halk szavúbb, legnyugodtabb cica?

Figyelt kérdés
Én a karthauziról hallottam hogy ilyen. Igaz ez? És milyen fajták vannak még?
2013. febr. 3. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a brit.
2013. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém! :D Sima keverék házicica lány. Türelmes, toleráns, konfiktuskerülő, és bár beszédes mégis halk szavú. Ennek a visszafogottságnak csak az az egy "hátránya" van, hogy idegenen állattal eleinte durcás, és utálja ha sok ember veszi körbe, mert zavarba jön. Egyébként szerintem ez személyiságfüggő a macskáknál, meg persze azon is múlik, hogy hogy van tartva, milyen a viszony.
2013. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:
47%
Ez abszolút egyén függő, minden fajtából van beszédesebb, és kevésbé beszédes.
2013. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azé' a Perzsa álltalában ilyen.

De lehetnek kivételek.

2013. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a Ragdoll a legnyugodtabb típusú cica.
2013. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mecse ***** válasza:

Nyugodt úgymint lusta - nyugodt, vagy nyugodt úgymint nem tépi le az állatorvos fejét ha az a lázát akarja megmérni végbélből?


A ragdoll nem lusta macska, csak nehéz kihozni a sodrából (általánosságban!!!), és rendkívül jó idegrendszerű példányok révén elterjedt néhány olyan tévképzet róla aminek nuku valóságalapja van (lehet dobálni mert hagyja és elengedi magát, s a többi értelmes javaslat...).


Minden amit kérdezel, ahogy Vicus mondta is, nagyon nagyban egyedfüggő, és nem fajtafüggő. A perzsa pl. nyugis békés, és lustácska is.


A britre is ráillik nagy általánosságban a leírásod, ahogy mondták is előttem.


Azt tartsd észben hogy a standardben nem véletlen hogy nincs temperamentum-rubrika. Azért mert egy cica X és Y fajtájú, senki nem fogja tudni neked garantálni hogy Z és Zs belső tulajdonságai lesznek.


Nekem ragdollom van, ezért mondom neked hogy a nyugodtság egy jó vérvonalú példánynál alap dolog (nem lustaság, nyugodtság!), de ettől függetlenül ragdollból is van olyan, nem egy nem kettő, akivel harcolni kell hogy a körmét le tudd vágni egyáltalán :). A csendességről annyit hogy én még ilyen beszédes macskát az életemben nem láttam, és hogy őszinte legyen halvány lilám sincsen miért terjedt el erről a fajtáról az hogy csendes. Ismerek nem egy nem két ragdoll gazdit, és a legtöbbünknek olyan a cicája hogy MINDENT kommentál :D.


Tenyésztővel kell beszélned egyébként. Ha van egy szimpatikus fajta, elmondod milyen cicust keresel, és ő fog neked tudni választani olyat az alomból, vagy épp a következő alomból. Én is így vettem a cicámat anno, ne félj kérdezni vagy kérni, örülnek neki általában ha nemcsak az a lényeg hogy valamilyen színű vagy nemű legyen a pici cica, hanem a belső értékek (is). :)

2013. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!