Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek milyen fajta a...

Szerintetek milyen fajta a macskám? (képpel)

Figyelt kérdés

biztosan nem fajtiszta mert az anyja egy egyszerű, cirmos házi macska volt, de azért elég hosszú a szőre és látszik rajta, hogy különleges...


[link]



2013. febr. 7. 11:41
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Nekem is ilyen van csak vörösben gyönyörű én mindig azt mondo jhogy a feje rendemacska a teste meg perzsáé szerintem ő is perzsa és rendes macsek keveréke
2013. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Mecse ***** válasza:
100%

Bármennyire is leszavazzák valakik Wintersunsetet, teljesen igaza van, fajtatiszta cica nem fog ivarosan kódorogni bele a világba és összetenni magát random utcai cicusokkal (rosszindulat nélkül mondom ezt), mivel a gazdája nem teszi neki lehetővé.


Teljes mértékben lehetetlennek tartom hogy akár szibériai, akár fajtatiszta coon legyen benne :). Valamelyik felmenője fajta jellegű keverék volt a gének csodás együttállása folytán, így született meg ez a helyes kis macsek a képen :).


Házi macseknak pedig van hosszú szőrű változata, így nem is kellett hogy bármilyen egyéb fajta jellegű keverék legyen, csak a sajátja... így európai rövid szőrűből európai hosszú szőrűvé avanzsál, gond nélkül.


Úgy mint ahogyan a brit rövid szőrűnek is a legtöbb emberke csak a rövid változatát ismeri, pedig van neki hosszú is :).

2013. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem eresztjük ki a fajtatiszta cicánkat, de ezt pár házzal arréb egy maine coon gazdi simán megteszi, szóval vannak bolond emberek! Még szóltunk is neki, hogy a cica érdekében ne tegye, ugyanis sok a beteges, elhanyagolt macska mifelénk. Plusz olyan szép, és két ciccre oda is jön, nagyon kedves, hízelkedős, ha akárnám megfognám és elvinném. Dehát a gazdit nem érdekli a cica esténként továbbra is az utcán van.
2013. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

17 44

ezzel azt akarod mondani, hogy sajnálod ha egy fajtiszta macska egy ócska "sima" házimacskával párosodik és születik pár gyönyörű cica mint például az enyém?

én nagyon örülök a macskámnak, szép a szőre, kedves cica és ingyen volt :)

2013. febr. 7. 18:00
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem sajnálja tőled a macskád, csak tudod van már elég árva macska, lehet válogatni, nem kellenek újak. A másik meg, hogy akinek 100.000-res macskája van a közelébe se engedi egy utcainak, mert ahhoz az egy kicsit drága, hogy az utcán kóboroljon, ki tudja mit hordozó macskával párosodjon, sérüléseket szerezzen, tudod?
2013. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
nem én kértem, hogy szülessenek a cicák csakhogy a mi macskánk baleset áldozata lett és szerettünk volna újakat. egy ismerősünk ismerősénél pedig pont született 4 cica. a másikat meg egy menhely hirdetései között találtuk.
2013. febr. 7. 19:51
 17/22 anonim ***** válasza:
Jól tettétek, hogy elhoztátok, nagyon jól sikerült cica, nem rossz szándékkal írtam a megjegyzést, csak megjegyeztem, hogy törzskönyves macskának ritkán van lehetősége párosodni házimacskákkal. Szerencsére.
2013. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17.44 vagyok


Nem az sajnálatos, hogy párosodnak és te jól jársz Az a baj, hogy még oltásokkal sincsenek megvédve ezek a cicák a betegségekkel szemben, mindenre nincs oltás! Azon felül megtámadhatja őket kutya és még ha valaki elvinné és jó dolga lenne én akkor is kicsit belehalnék ha elveszne a cicám, ezért nem engedném ki soha. Egy felelős gazda aki 50-100 vagy még több ezret kiad egy cicára az nem teszi ki ilyen kockázatoknak sem a cicát sem magát. Plusz az említett maine coon bundájába mivel hosszú szőrű, szépen beleragandank a gazmagok meg bogáncsok stb és jó csomós azon felül amennyire magától becsomósodik ha a gazdi nem fésüli rendszeresen. A felelőtlen gazdikkal van bajom! - legyen bármilyen 'márkájú' cicája.

2013. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja és még valami.. mióta a házi cicánk megbetegedett, holott mi gondosan ápoltuk, de egy verekedés során megharapták a farkát és olyan betegség került belé amivel már nem sokáig él. Folyamatosan gyógyszereznünk kell és ha újra rosszabbul lesz akkor most már itt a vég, megmondta az orvos. Szóval a szeretett cicád kinn a kertben, az utcán nagyon nincs biztonságban. Én imádom a macskákat, majd megszakad a szívem mikor látom a menhelyi cicók képeit a neten. Belegondolok, hogy én hogy szeretem a Ronimat és nekik is pont ez járna! - de nincs aki szeresse őket, nincs igazság a Földön! A sok veszély ami kint leselkedik rá, nincs tekintettel arra, hogy mennyire szép és te mennyire szereted őt. Minden gazdinak a saját felelőssége, ezért még egy házi macskát sem tartanék már szabadon. Ha igényli a kintlétet akkor vagy kifutó vagy ha meg tudja szokni akkor hámmal séta.
2013. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
a mi 2 macskánk éjszakára kint vannak + ha nem vagyunk itthon. egyébként meg bent. a szüleim nem engednék, hogy állandóan bent legyenek. + a macskának is kell a szabadság, hogy kint legyen.
2013. febr. 9. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!