Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobamacskások! Hogyan takarít...

Szobamacskások! Hogyan takarítatok?

Figyelt kérdés
4 macskánk van bent, rendszeres (naponta) takarítunk ( bútortörölgetés, porszívózás, szőnyegkefélés) és múltkor az egyik ismerősöm megjegyezte h "érzik az ammónia", pedig sztem nincs büdös. Vagy ez hogy van, olyan mint a cigifüst, hogy aki nincs hozzászokva, rögtön megérzi? Milyen almot használtok? Mivel mostok fel? Szívesen várnék ötleteket. Köszönöm.

2013. febr. 9. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
1 cicám van az almot reggel és este takarítom hetente 2x kimosom hipós vízzel az alom tálcát. Olcsó almot használok tehát semmi illata nincs. Minden nap az ágyakat lekefélem ahol tudom, hogy a cica fekszik. De nekünk még senki se mondta, hogy büdi lenne. A cicát és szoktam fürdetni!
2013. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szilikátos almot használok, nincs szaga, hetente mosom az alomtálcát domestossal. Nekem is több macska van bent, ivartalanítottak, fésülve vannak kb 2 hetente furminátorral. Egy héten kétszer takarítok, portöltés, porszívózás, felmosás. Most egy egyszerű porzsákos porszívóm van, de majd szeretnék egy komolyabbat. Az alom körül viszont minden nap felseprek, néhány szemet kihordanak. Amway univerzális tisztítószert teszek a felmosóvízbe, ebben nincs semmiféle vegyszer. Szőnyegem nincs, nem is maradna a helyén, a lábtörlők is folyton vándorolnak a lakásban. Az ágy le van takarva, így elég a plédet kiráznom, kimosnom. Ahol ivartalanított macska van, rendszeresen van takarítva az alom, ott nem hiszem, hogy büdös lenne.
2013. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ammóniát ipari fertőtlenìtésre használják, a kórházakban is annak a szagát érzed. Biztos a macskaszagra gondolt? Ivartalanított macskák? Mert, ha nem, az lehet a baj. A fiú macskák spriccelnek, hiába takarítasz, ugye ismétlődően csinálják. Én szellőztetni is szokat szoktam takarítás mellett, bár tèlen elég gáz ugye.
2013. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet másik alomra váltok, mert a tálca körül is felseprek, felmosok hipós vízzel. Egyébként 2 fiúcica és 2 lány, a fiúk még nincsenek ivartalanítva (nem ivarérettek).
2013. febr. 9. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy annak van egy kis szaga, hogy még nincsenek ivartalanítva. Nálam is volt valamennyi szaga az alomnak, műtét után már semmi. Még ivarérés előtt végeztesd el a műtétet, ne zavarjon be a macskáknál a tüzelés, vagy ne kezdjenek el jelölgetni.
2013. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó jól mondja. Ivartalaníttasd őket minél előbb, fél éves korukban már simán lehet.
2013. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy cicám van, és hetente cserélem csak az almot, kéthetente pedig ki is mosom. Semmilyen szag nem érződik. Hetente fésülöm a cicám, néha többször is, ha kell, mert különben egyet simogatok rajta és hullik neki.

Az ivartalanítástól tényleg jobb lesz. Viszont nekem azt mondta a doki, hogy az első tüzelést várjam meg. Ez nyolc hónaposan következett be, most tíz hónapos a cicám.

2013. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is így tudtam h meg kell várni az ivarérettséget, de utánajárok a dolognak mert nem tudom melyik a helyes. :) Köszi am :)
2013. febr. 10. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj megvárni az ivarérettséget a fiúknál.

Én ajánlom a Spar-os almot, vagy van ilyen 400 ft-os 5 kg-s alom is ott, most meg nem mondom, mi a neve... Nálam egyszerűen jobban bevált, mint egy-két 1800 ft-s alom... És ez nem mindegy, a cica is jobban szereti.

Legyen két alomtepsid legalább. Én magát a tepsit jó, ha havonta 1× takarítom, az alomból is csak a koszos részt veszem ki, ritka, hogy teljes alomcsere kéne - ehhez persze olyan alom kell, amiben a pisi is jól összeáll, tehát nem ilyen darabosan pereg, szóródik jobbra-balra, mert azt legfeljebb egy hétig lehet ott hagyni, utána kész, teljes csere.

Nálam semmi szaga nincs (egy ivartalanított lány, néha egy ivartalanított hím - őt otthon szoktam hagyni általában szüleimnek).

2013. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!