Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen ősöktől származik a...

Milyen ősöktől származik a macskám, és a másik cica?

Figyelt kérdés

Kölyökkorában találtuk a kertben, tehát szülei nem ismertek. Trikolor rövidszőrű. (A másik macskánk is ilyen "sima házimacska", de lényeges eltérések vannak a két állat felépítése között.)

Ennek a trikolor macskának amiről beszélek, nagyon-nagyon szelíd, kezes és ragaszkodó természete van, viszont mégsem olyan hiperaktív mint egy sziámi.

"Oroszlános" "tigrises" a testfelépítése, (és a járása is) tehát olyan zömökebb, lomhább típus. A feje olyasmi azthiszem, mint az orosz macskáé.


A másik macsek kisebb, soványabb, atletikusabb típus. Olyasmi mint az ocelot például. Neki a feje is "érzékenyebb", piszébb az orra, kisebb a feje és a füle, viszont a pofája a fejéhez képest jobban kinyúlik, nem tudom így érthető e...


Majd próbálok hasonló képeket keresni és felteszem. Róluk nem teszek fel képet.


2013. febr. 17. 16:24
 1/4 A kérdező kommentje:

A trikolor feje a szíámiéhoz hasonló:

[link]

Ilyen egyenes, már-már vízszintes orrnyerge van!


Az ocelot kinézetű macska feje a bengáliéhoz hasonlít:

[link]

Mint itt, van kis törés az orrnyergében

2013. febr. 17. 16:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a házi macskák millió félék tudnak lenni. Egyik ilyen, másik olyan. Van amelyik hasonlít egy-egy fajtára, de semmi köze hozzá, csak egy jól sikerült macska.

De pontosabban akkor lehet mondani, ha látjuk a te macskáidat, de ha félted a személyazonosságukat akkor ne tedd fel :)

Nekem is házi macskáim vannak, mindegyiknek különböző a fejformája, hosszabb rövidebb orr, kerekebb, hosszúkásabb fej, testalkat is mindnek más. Így szeretem őket, ez is jó a házi macskában, nagyon változatosak , szépek, egyediek, nehéz még egy hasonlót találni belőlük.

2013. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kovács Pistike01 ***** válasza:

Az első:


[link]


[link]

2013. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magukról a macskákról kéne kép, mert ez az "ilyesmi csak más itt-ott-amott de majdnem tök ilyen" típusú dologból nem lehet mondani semmit.

Egyébként mindkettő totál sima házimacska, minthogy az legalább 100 féleképpen kinézhet. Az én két macskám is merőben eltérő, az egyiknek jó az ugróképessége, a másik kicsit zömökebb, és szélesebb képű is.

Van egy durvább különbség is. Az egyik hím...

2013. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!