Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A bandzsaság egy cicánál...

A bandzsaság egy cicánál "hibának" számít? Ezt ki lehet nőni?

Figyelt kérdés
Próbáltam rákeresni a neten erre, de nem találtam róla számomra semmi hasznosat. Találtam egy képet is, amin cuki cica van :D, de nem olyan bandzsaságra gondolok, hogy a szeme fehérje is kilátszik a macsnak. Csak az enyhébbre, ha lehet így írni, hogy mintha a pupillája állna kicsit furin.
2013. márc. 3. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ismertem egy cicát,sajnos már csak ismertem:(azt nem tudom miért halt meg.Nyilván nehezebb így az élet,de attól még lehet normálisan szórakozni!
2013. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A sziámi macskáknál pl. elég gyakori, szinte jellegzetes dolog.
2013. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár hozzáteszem, a normális tenyésztők nem tenyésztik tovább ezeket az egyedeket, mert öröklődik, és komoly hibának számít.
2013. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mecse ***** válasza:
100%

Tenyésztésből kizáró ok (a genetikai eredetű kancsalság), egyébként az életminőséget nagyon jelentősen nem befolyásolja, annyi hogy a perifériás látómező nyilván sokkal keskenyebb mint egy "normális" szemű cicánál.


Nem tudom mit értesz hiba alatt? Milyen jellegű hiba?


Egyébként van olyan kiscica amelyik kinövi, illetve lehet kancsal trauma hatására, illetve még olyan is előfordult, hogy oltásban lévő anyagra való allergiás reakció idézett elő kancsalságot, ami 2-3 hónapon belül el is múlt.


Hogyha genetikus eredetű, akkor nem múlik el, de semmilyen hatalmasabb baja nem lesz tőle.

2013. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Próbáltam keresni olyan képet, hogy mire gondolok, de nem jött össze. Egy az totál jó lett volna, de ötméteres a linkje.

Úgy gondolom hibának, hogy van egy tök szép cica, ránézek és azt "várnám", hogy szépen egyenesen néz.

De ha kicsit bandzsít, akkor valahogy nem teremtődik meg bennem a harmónia az össz. szépség a szemecskéi miatt. Első ránézésre... persze, ha többször megnézem a képet, akkor már cukinak tartom.

Amúgy meg nem akarok ilyen flancos lenni, mert az én cicám is bandzsa, amit én már megszoktam, meg nem is zavar (szerintem őt se) és szeretem is, meg nekem szép, de aki nem látta és meglátja ez az első kérdése... és röhög rajta.

2013. márc. 3. 19:19
 6/11 Mecse ***** válasza:

Olyan ember aki egy állatot kiröhög emiatt azt nem is kellene állatok közelébe engedni...


Biztos hogy a cicád gyönyörű, a szemeivel együtt, nem annak ellenére.

2013. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi, rendi tőled. :) Nem rosszindulatúan nevették, ki, de azért jó, hogy ő (macsek) nem tudja mi van.

Az a helyzet, hogy szeretnék mellé egy társat. Őt még "tudatlanul" vettem. Mostanáig azt hittem, hogy tenyésztési "hiba". Amúgy szerencsére szép, egészséges.

Most kaptam a leendő cicáról képet és őt is kicsit bandzsának látom. :D Amúgy meg cuki, csak nem értem ezt, hogy vonzom őket? :D

2013. márc. 3. 19:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez olyan aranyos :)


[link]

2013. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Huhh... lehet én is szenya disznó vagyok, de nekem is egyből kacaj. Amúgy tényleg van bennük ariság a plusz szokásos cicain kívül.

(De nem az ilyen kancsalságra gondoltam.)

2013. márc. 3. 19:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a cica meg kifelé kancsalít egy kicsit.


[link]

2013. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!