Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hete született alomból, a...

2 hete született alomból, a kiscicáknak az egyik vagy mindkettő szeme összevan tapadva, nem nyílik ki neki. Mikor fog ez elmúlni?

Figyelt kérdés
Naponta többször is kamillateás oldattal nedvesítem be a szemüket, akkor jó, kibirják nyitni. De páróra mulva megint összeszárad nekik, legtöbbször csak az egyik. Már több napja ilyen a szemük szegényeknek. Mi a teendő ilyen esetben? Elfog ez múlni náluk??

2013. márc. 12. 03:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább elvinném őket egy állatorvoshoz. Amikor én a szomszédomnál megláttam két ugyanilyen összeragadt szemű kiscicát, talán 3 hetesek lehettek, és rögtön el is vittem őket, nem volt szép látvány. Kiderült, hogy ez valami betegség (már nem emlékszem mi), amit valószínűleg az anyjuktól kaptak el. Az orvos kifejezetten megmondta, hogy ez a kamillázás (amit a szomszéd csinált) nemhogy nem segít, de még árthat is. Kaptak valami antibiotikumot, és bórvízzel (igen, jól írtam) mostam a szemüket napi többször. 2 hét alatt teljesen meggyógyultak, pedig az orvos eleinte még attól is tartott, hogy megvakulnak.


Ha meg akarod tartani őket, nem várnék sokat, hogy orvos lássa őket.

2013. márc. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, helyesbítek: a bórvízzel nem a szemüket mostam, hanem a szemhéjukat tisztítottam le. :)
2013. márc. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vicuska87 ***** válasza:
Macskanátha, irány az orvos!
2013. márc. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!