Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák lehetnek féltékenyek?

A macskák lehetnek féltékenyek?

Figyelt kérdés
Júniusban hozzám került egy akkor 4 hetes kismacska, pontosabban 2 de az egyik elpusztult :S azóta augusztusban befogadtunk 1 nála nagyobb macskát, és iszonyatosan féltékeny volt a régebbi cica(Csoki). Ha simogattam a nagyobb macskát (Marci) akkor mindig rámászott a fejére meg az egész macskára h én vele foglalkozzak.. Marci csak pár hetet volt nálunk mert megszökött, de azóta örökbefogadtunk egy Csokinál joval fiatalabb macskát akinek sajnos nemtudjuk a korát az ő neve Józsi(ő egy lány cica, Csoki meg fiu), eleinte amikor idekerült Józsi, Csoki emgint iszonyat féltékeny volt, Csokinak szokása hogy mindig felmászik a nyakamhoz és a fejét hozzádörgöli a kis pofiját az államhoz, és amikor ézri hogy csak 1 kézzel fogom vagy látja hogy a másik macskát is simogatom akkor még jobban ekkezdi dörgölni az pofiját. Ez a féltékenység jele lehet vagy egyszerüen csak szeret? Ja és hogy hozzámdörgöli a pofiját az a szeretet jele?
2009. szept. 16. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán lehetnek féltékenyek, veszélyeztetve érzik a helyzetüket ilyenkor, meg valószínűleg benne van az is, hogy félnek, hogy a gazda már egyáltalán nem fog foglalkozni velük...
2009. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
94%

Biztos vagyok benne, hogy képesek komolyan féltékenyek lenni egymásra. Mi is nemrég hoztunk a házhoz egy 6 hetes kiscicát, mert a 8 éves kandúr 4 éves fogadott "testvére" elpusztult, és azért hoztuk a kicsit, hogy a nagyöreg ne legyen egyedül. Gedeon viszont folyamatosan érezteti a kicsivel, hogy ő az Alfa hím (pedig ivartalanítva van a kandúr) és a féltékenység már odáig fajult, hogy a kutyus is állandóan több figyelemért nyüszít.

Úgy próbáljuk megoldanni a helyzetet, hogy a két macskát együtt etetjük, egy tányérból és akár egyszerre is simogatjuk őket. Amikor pedig a kutyát kiengedjük az egész kertbe, a kis macska a nyakamban ül és onnan ismerkedik a kutyussal, szépen fokozatosan. Csak mivel spánielünk van, és azokra jellemző a hiperaktivitás, ezért a kutyus kicsit még túl lelkes az ismerkedés terén, ami a kis cicát ösztönösen megijeszti. De csak türelem kell és kitartás a kezdeti kudarcok ellenére is. :)


Másik kérdésedre válaszolva, vagy valóban szeret, vagy pedig valamit el akar érni nálad :D számító kis dögök ezek az édes kis szőrmókok :D

2009. szept. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. De lehet, hogy a nyomulás még mindig jobb. Az enyém, mikor befogadtunk új macskákat egyszerűen fogta magát és elvonult mindig, mint akinek nincs igénye a társaságomra. Szóval békén is hagytam. Nem az, hogy szartam rá, de nem foglalkoztam vele annyit, azt hittem, nincs kedve hozzám, azért nem jön oda sosem csak megy a jól meg szokott kis foteljába, meg ilyenek. Aztán lelki beteg lett elkezdte kitépkedni a szőrét meg ilyenek. Azóta helyre jött, mert sokat törődtünk vele meg kényeztettük, hiába vonult el akkor is. A doki állapította meg amúgy, hogy lelki beteg. :O


Nem olyan egyszerűek ezek a macskák, mint azt gondolnák.

2009. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) amugy hozzátéve amikor egyek suliba Csoki midnig elkisér 2 házzal arrébig ott leül vár egy kicsi t és amikor már látja h ugyse megyek vissza akkor fordul meg és megy haza : ) és mindig ha leülök az udvaron lévő hintaágyba akkor rögtön odafut mindkét cica Csoki már feltud ugrani de Józsi még nemmer :) és jóérzés h amikor meglátnak már rögtön odaid szaladnak :)
2009. szept. 17. 00:38
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Persze hogy lehet féltékeny.

Papámnál a kutya mindig odajön és ugrál, ha a macskát simogatom.

2009. szept. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

szerintem nem feltétlenül azért fordul vissza, mert nem mész vissza és megunja a várakozást, egyszerűen felfogja, hogy eddig mehet, és te is mész a dolgodra

amíg a sarki boltba jártunk vásárolni, anyut rendszeresen elkísérte a boltog a macsek, aztán kellő távolságban megvárta, majd jöttek együtt haza :)

nagyon okosak :D


(2. hozzászóló voltam)

2009. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! Az én cicusom iszonyat féltékeny volt, mikor idekerült hozzánk a törpehörim. Nem evett, nem is dorombolt...:( De mára már újra a régi :-)
2009. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
igen nagyon féltékenyek tudnak lenni ,amikor hozzánk került Lius a kiskutyánk teljesen maga alákerült...1éven keresztül nem fogadott el semmit anyutól, mert az ő kezébe volt a kutya:)de az én cicusom még az emberek is féltékeny.XD volt egy barátnőm, aki kidobta a szobámból amikor bement és cserébe Lilike belepisilt a csizmájába:$ nagyon kellemetlen volt, azóta is ha átjött a lány . a cicus mindig csinált valamilyen galibát:D
2009. nov. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!