Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találkoztatok már hasonlóval?...

Találkoztatok már hasonlóval? Utálhat a cica egy konkrét embert?

Figyelt kérdés
Van egy bent lakó cicusunk. Ha elutazunk pár napra, van egy néni, akihez átvisszük megőrzésre. Mondta a néni, hogy legutóbb végig fújt rá a cica. Én igazából el se akartam hinni, mert annyira kedves, bújós, mindenkire mászó állatka. Most átjött a néni vendégségbe. Tesóm lehozta a cicát ölben, kb 2.5 méternyire voltak a nénitől, mikor a macska felé fordult és akkorát fújt rá, hogy én megijedtem :D A néni már elment, de a cica azóta is óvatosan szaglászik a házban, láthatóan retteg még és nem találja a helyét. Ja a néni amúgy biztos, hogy nem bántotta, nagyon szereti az állatokat, maximum az sokkolhatta a cicát, hogy elvittük itthonról. Olyan furcsa ez nekem, mert azt hittem, a cicám mindenkivel egyformán kedves. Tapasztalt már valaki hasonlót?

2013. márc. 30. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szagokra és a hangokra nagyon érzékenyek. Hozzánk egyszer váratlanul beállítottak "vendégek", valamilyen disznóvágásos "buli" után, kissé zajosan és szagosan és a macskám, amint betették a lábukat rohant hozzám fel és morogva nézegetett lefelé. Addig soha nem hallottam még morogni, meg olyan kis felzaklatott arcot is vágott hozzá. Végül ő lenyugodott és elszundított mellettem, de ha le kellett volna mennie, akkor biztos nem tette volna nyugodt állapotban. Miután elmentek levittem ölbe és megmutattam neki a helyiségeket, hogy most már megint szabad a terep. Ugyanúgy szaglászott és óvatosan körbejárt mindent, mint a tiéd, de ő nem rettegett és hamar visszaállt a lelki béke. Szóval igen, csinálnak ilyesmiket. Aztán volt mikor ugyanezek az emberkék "normálisan" (csendesen, nem buli után) jöttek és akkor meg óvatosan közelített is feléjük és kedvesen érdeklődött.

A néninek szerintem erős néni szaga lehet és lehet, hogy hangos és erőteljes mozdulatai is vannak, ezeket az állatok nem igazán kedvelik.

2013. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én cicám az ex-barátomat utálta látványosan, lehet hogy féltékenységből, bár én inkább másra gondolok.
2013. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 jalsopeti válasza:
100%

Természetesen lehet!

Nekünk is van otthon macskánk és csak egy embert szeret nagyon a többieket nem szereti. Ilyen van de sok játékkal kiküszöbölhető.

2013. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
bizony utálhat! az én egyik macskám alapból is elég antiszociális, engem szeret a többieket eltűri csúnya nézéssel, de anyukám párját ki nem állhatja. sose bánotta, kiskorában még szerette is a macskám aztán valahogy ez lett. megátja és már fúj rá
2013. márc. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!