Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kisállatbiztosításról mi a...

Kisállatbiztosításról mi a véleményetek? Kötött már valaki közületek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

én is feltettem már ezt a kérdést :

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__418720-nahat-..


sztem nem rossz, de nem sok értelmét látom.

Mert lehet, hogy amennyit befizetek, akkor abból ki is jönne pl. egy műtét.

Igazából ez tenyésztőknek éri meg...

Kiváncsi leszek, mi lesz ebből, ha pozitiv tapasztalatot hallok, akkor majd én is kipróbálom.

2009. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem van! Járt a lakásbiztosításomhoz. Amúgy úgy magyarázta az ügynök, hogy ez arra jó, hogy ha a netán a macskám vagy a kutyám elkóborol, és neadjisten elütik, akkor nem nekem kell a járműben keletkezett kárt megtéríteni, hanem fizeti a biztosító. Ami azért elég jó, tekintve hogy a mai autókból kifelejtették az anyagot, így egy apró ütközésből is több százezer forintos kár is lehet...
2009. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én cicámat a hétvégén baleset érte. 30 000 Ft, volt a kezelése. 15-én kapok legközzelebb fizut. 5 000 Ft.-om maradt. Eygedül élek. Konkrétan nem tudom mit fogok/fogunk addig enni... Úgyhhogy azt kell hogy mondjam, megéri. Én biztosan fogok kötni. Bármikor történhet valami sajnos. :( De legalább túlélte, ez minden pénzt megér. :)
2009. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...szegény cicus...remélem azért hamar felépül:) én is fogok kötni,találtam olyat,amihez pl.nem kell chipbeültetés(mert a legtöbbhöz eddig kellett) és az nekem tök jó
2009. szept. 22. 07:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Akinek 5forintja maradt annak írnám, hogy jól nézze meg, ha ilyet köt, mert amit én eddig láttam azért is nem kötöttem meg, mert elég "hülye" (az ő szempontjukból racionális) feltételeket támasztottak. Pl. nem mindegyik állatorvos partner. Ez addig nem is baj, míg mondjuk nem a kocsi alól húzod ki a macskát és akkor oda viszed, ahova hirtelen tudod, nem azt fogod nézni ki partner és ki nem. Márpedig ebben az esetben fenntartják a jogot maguknak, hogy eldöntsék térítik-e a kezelés vagy sem. Szóval megszívhatod így is.

Aztán, még ha partnerhez is viszed, ugyanúgy ki kell fizetned a gatyádat is, majd be kell nyújtanod nekik a számlát, aminek egy részét majd visszatérítik neked, HA úgy bírálják el, hogy erre érvényes a biztosítás. Aztán vannak ilyen-olyan problémák, hogy mikor nem érvényes, meg van éves limit, hogy mennyit támogatnak stb. Szóval ugyanígy kerülhetsz ilyen helyzetbe, hogy ötezer forintod marad... igaz legalább reménykedhetsz abban, hogy adnak vissza pénzt.

Én nem kötök neki, mert pont ezek miatt hülyeségnek tartom, hogy havonta fizetgessek nekik összegeket aztán azért távolról sem olyan, mint a miénk. Attól még úgyis fizetni kell az állatorvosnál csak bizonyos baleseteknél ilyesminél nem. Mi inkább megspóroljuk (mindig van a számlán egy korrekt összeg, ami a macska gyógykezelésére, váratlan 80ezres villanyszámlákra, vagy akár elromlott mosógép cseréjére van félre rakva) nekem ez így biztonságosabb, mint a kisállat biztosítás. Főleg, ha mondjuk évekig fizetem aztán a macskám mondjuk rákos lesz és arra, amit én néztem nem is érvényes, akkor nagyon megérte apránként kifizetgetni, ahelyett, hogy félreraktam volna neki. :S

2009. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zahi válasza:
Felelősség biztosítást sok biztosító köt.Általánost csak az Aegonnál lehet kötni,az April kiszállt.Én is gondolkodtam a biztosítás kötésen de olyan lehetetlen feltételeket támasztott az Aegon, hogy elálltam tőle.Gyakorlatilag csak az tud kötni aki teljesen és bizonyíthatóan tisztában van a kutyája születésétől a teljes előélettel.Nézd meg a féléves korig kötelező oltásokat!Ráadásul átlagos kutyának nincs is szüksége ennyi oltásra.(Alibi az egész!)Üdv!
2012. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!