Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudtok jó játékokat/eszközöket...

Tudtok jó játékokat/eszközöket lakásban tartott macskák (2) szórakoztatására?

Figyelt kérdés

Van sokféle játékunk (labda, felhúzható egér...), de semmi nem szórakoztatja őket igazán. Olyat szeretnék, amit ők lebunyóznak meg valamit, amivel én kötöm le őket. Egymást egyébként jól szórakoztatják, bújócskáznak meg kergetik egymást, bunyóznak...

Mellesleg hogyan tudjátok cica szőrtől tisztán tartani a lakásotokat, ruhákat stb?

Kösziiii


2013. ápr. 15. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát próbálkozni kell, aztán melyik macskának mi jön be. A lézerre (szemre veszélyes) szinte minden macska beindul. Illetve a botra kötött akárbiket is szeretik ha mozgatod nekik. De ne vékony cérnáal kösd fel, mert az elvághatja a mancsaikat.

Az én macskám nagyon szeretett a labdákkal focizni kölyökkorában, de aztán felnőttként már nem nagyon játszott, inkább nézegetni szeretett.

Arra azért vigyázz, hogy ne terheld túl őket. Ha akarnak, akkor játszanak ők. Főleg ha ketten vannak, akkor tuti, hogy játszanak eleget. Van olyan macska, akit annyira bele lehet hergelni a játékba, hogy nem bírja abbahagyni, amíg össze nem esik. Valószínűleg a tieid is inkább egymással szeretnek játszani, de azért próbálkozz, biztos téged sem utasítanak el. :)

2013. ápr. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám. Annyira elegem van, hogy a tévében a macskák kifulladásig játszanak és lihegősre fárasztani őket elméletileg még jó is, de az én macsekom sem volt hajlandó így játszadozni. Én is próbáltam már mindent, de minimális ideig lehet lekötni a figyelmét, már sokszor kergettem is, de előbb kifulladok, mint ő. :D

Szerintem jó, hogy ketten vannak, így annyira nem is kéne emiatt aggódnod.

Sokszor kell takarítani, ha nagyon hullik a szőrük meg őket is lehet fésülgetni hetente akár többször is. Ha hosszabb szőrűek és bírják a porszívót, akkor azzal is próbálkozhatsz rajtuk, de én még nem próbáltam és nekem nem is szimpi megoldás. Azokon a helyeken/textíliákon, ahol a szőr nagyon betapad, ott nedves gumikesztyűvel ha átsimítod a felületet a nagy része lejön. Szerintem tökéletes szőrmentességet nem lehet produkálni, de lehet én vagyok béna.

2013. ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a falra fogunk venni egyszerű polcokat, amiket bevonunk anyaggal, és azon mászkálhat a cica. Persze lesznek rajta játékok is, amiket pofozhat. Szerintem az ilyen jellegű mozgás is elég neki. Van lépcső is, azzal is megcsináljuk ezt a dolgot, és még a fokok közül lelógatunk plüssfigurákat, egy lógatható kaparófát és csörgőt neki.
2013. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az én cicáim végül is 2 hetente hétvégén kertes háznál "nyaralnak", úgyhogy látnak valamit a nagyvilágból is. Talán tényleg nem kell aggódnom, csak úgy érzem nem foglalkozom velük eleget.

Én is leírom miket csinálunk:

A lézert próbáltam, de sajnálom, hogy nincs sikerélmény a végén, sose tudják elkapni.

A labdákat dobálom nekik, ők nézik, én elmegyek a labdákért, felveszem és megint eldobom és ők megint nézik. Szóval én játszok vele :D Néha fociznak vele, főleg éjszaka. Persze a labdában van csörgő, úgyhogy élmény erre ébredni hajnali 3-kor. Bár tudom, a macska éjszakai állat.

Ja és az egyik a fürdőkádban imád lenni. Belefekszik, ellopja a dugót, nézi ahogy csöpög a csap. Tök jó fürdés előtt a dugót keresni fél órán keresztül.

A zacskózást imádja az egyik. Belebújik és van :D

Az ablakban van nekik ülőke, imádnak nézelődni.

Egyébként borzasztó rosszak :). Minden polcon járnak, asztalra és konyhapultra ugrálnak, lopják a kaját. Ezekről a dolgokról jó lenne leszoktatni őket.

2013. ápr. 16. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!