Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor ideális a macskákat...

Mikor ideális a macskákat pároztatni?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 2 hónapos cicám, majd tenyészteni szeretném, és tudni szeretném, mikor ideális. Még sokára lesz tudom, de azért ez még is csak fontos.

2013. ápr. 26. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
bízd szakemberre a tenyésztést
2013. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Elvileg 6 hónapos korban ivarérettek már.

De inkább fogadj örökbe menhelyről cicákat, többet használ nekik is meg neked is.

2013. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
leginkább semmikor
2013. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ivarérettség nem egyenlő a tenyészérettséggel! A macskák 6-9 hónaposan ivarérettek, de ekkor még nem szabad tenyésztésbe venni őket! Én megvárnám a 11-12 hónapos kort vele legalább.

Ha pedig mindenképpen tenyészteni akarsz (egyébként milyen fajtájú macskáról van szó?), akkor alaposan utána kell járnod a dolgoknak, érdeklődj más tenyésztőknél, állatorvosoknál esetleg, hiszen Te nem akarsz egy olyan "tenyésztő" lenni, aki gyakorlatilag csak a vakvilágba szaporítja a macskákat. A tenyésztés nagy felelősséggel jár, nagyon sok fajta korcsosult már el a vakvilágba tenyésztgetéstől.

2013. ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Kedvesem, te legfeljebb szaporító leszel, nem tenyésztő. Nézz utána, mi a különbség a kettő között.
2013. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vicuska87 ***** válasza:
74%
Leginkább semmikor sem! A szaporítás nem jó dolog... inkább ne kerülj bele ebbe a körbe!
2013. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Abesszin. Nem szaporító vagyok! Én tudtam nagyjából, és azt gondoltam, hogy a másfél éves kor a jó. A válaszokat köszönöm! Nem vagyok buta!
2013. ápr. 27. 11:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Nem szaporító vagyok" Hanem? Van bejegyzett tenyészeted? Nyilván nincs, mert nem kérdeznéd azt, amit. Vagyis SZAPORÍTÓ leszel csillagom, akár tetszik, akár nem. Törzskönyvet nyilván nem tudnál adni, vagyis keverék lesz a születendő macskád.
2013. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De majd lesz!!
2013. ápr. 28. 10:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha elmegyünk kiàllításra lehet törzskönyvezett! Csak azèrt tettem főleg a kèrdèst, mert nem tudtam pontosan!
2013. ápr. 28. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!