Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Sos!

Mit tegyek? Sos!

Figyelt kérdés
Megmèrgezték macskankat voltak ra utalo jelek de azt hittuk eloszor csak h faradt ide oda szedelgett stb..Tegnap delutan lebenult meg a fejet sem tudta magatol rreb tenni kihivtuk az allatorvost de pesten volt es aztmondta csak.ma tud kijonni.Nagyon szeretem a cicamat egesz ejszaka fent voltam melette probaltam folyadekot jutattni a szervezetebe es sved csappet is adtam neki az allitolag joba mergezesre..reggelre megint elkedte mozgatni a labait megprobalt kiugrani a dobozbol de elesett utanna rangatozni kezdett mint ha epilepszias rohama lenne. Es habzik a szaja?mittudnek tenni?nayon rossz jel ha habzik a szaja?sos.mindjart suliba kell mennem es anya meg alszik,tudtok adni vlmi tanacsot mit tudok tenni? Bocsi a kataaztrofalis helyesirasert de sietek es mobilrol vgyk azert nem iok ekezetet

2013. máj. 2. 04:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ezt szeretnéd utoljára hallani, de komolyan tanácsolom, hogy simogasd meg és búcsúzz el tőle és esetleg mondd el neki, hogy szereted és mit jelent neked.

Sajnos elég rossz jel, igen, de tapasztalatból mondom, hogy később könnyebb lesz ha volt időd elbúcsúzni tőle. Ha pedig mégis jobban lesz akkor nagyon nagy kő fog leesni a szívedről és nagyon boldog leszel.


Ha van lehetőségetek hívjatok fel másik állatorvost, vagy vigyétek be állatkórházba, ügyeletre stb! Ha szüleid nem tudják, akkor vidd el te, egy napot kivehetsz a suliból, nem akkora dolog.

Állítólag K1 vitamin vagy valamilyen K-vitamin injekció a patkányméreg ellenszere, de fogalmam sincs, hogy azt lehet-e recept nélkül, készen kapni és, hogy nálatok is erre van-e most szükség.


Azért az vigasztaló, hogy eddig kibírta és próbáld kijönni a dobozból, nem adja fel. Nekem volt egy macskám, akit megmérgeztek (vagyis feltételezem), este találtam rá az egyik bokor alatt, a lépcsőnél. Úgy feküdt, hogy már azt hittem nem is él. Később sem mozgott, a fejét sem mozdította, levegőt is úgy vett, hogy szinte észre sem lehetett venni, a szája pedig később habzott és sok, sárgás tejszerű, habos folyadék folyt ki belőle.

Pont valami ünnep volt és éjfél körül, így orvost nem tudtunk hívni, állatkórház pedig itt nincs. Ott virrasztottam vele pár órán keresztül, aztán családom behívott, mivel segíteni úgysem tudtam, de muszáj volt aludnom. Akkor már a zihálási/rázkódási rohamok is abbamaradtak, tényleg nem csinált semmit, pulzusa se nagyon volt. Olyan rossz állapotban volt, hogy biztos voltam benne, hogy reggel temetni kell... Mentem is ki sírva, aztán láttam, hogy eltűnt a macska! Délután láttam újra, jött a szokásos etetésre. Nagyon kemény macska volt. :) Sajnos azóta már elhunyt öregségben, ezt csak azért írtam le, hogy van remény.

2013. máj. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha mérgezés akkor biztos nem éli túl, még ha a méregtől nem is halna meg most egyből. Mivel semmilyen ellátást nem adtatok neki, jó pár szerve a méregtől függően teljesen tönkre mehetett.
2013. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát sajnos keríteni kellett volna másik orvost! Muszály hogy infúziót kapjon es a méreganyag kimosódjon belőle. Mérgezésnél minden óra számít. Tudom,tudom de most nem lehet elvinni???Megszakad a szívem. Nagyon örülnék ha írnál hogy jobban van. Ha igen a lábadozásban segítek es 2 nap alatt lábra áll. Pesten éltek? Azért próbálj utol érni ha él, van egy ötletem. Gyógyszerész vagyok. Ha arra mész haza, hogy vége akkor azért ment el,hogy ne lásd szenvedni. De ott van veled es azt mondja ne légy szomorú gazdikám már jól vagyok. Ha küldesz privát emilt megadom a számom, kérlek ne add fel!!!!

Évi

2013. máj. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!