Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kétségbe estem? Mi a teendő?

Kétségbe estem? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kandúr macskám.Az ágyamat és még sok más garnitúrát levizelte már.Panellakásban lakunk alig volt szabadon.Arra gondoltam,hogy kiheréltetem,megszűnnének ezek a pisiléses gondok?De arra is gondoltam,hogy kiviszem faluba és akkor ott elengedem,mert van ismerősünk aki etetné és gondozná,csak félek,hogy baja esik. :(( Kérlek segítsetek!!!
2013. máj. 8. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után elméletileg abbahagyják a jelölgetést. Illetve amelyik már nagyon hozzászokott, az nem mindig, de legalább nem lesz büdös az tuti.

Ha már rég óta szobacica volt, én nem engedném csak úgy ki egy faluba, nem tud már magára vigyázni.

2013. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás után általában lenyugszanak a macskák, de kell egy kis idő a műtét után (pár hét),mire kiürülnek a hormonok a szervezetéből. Azonban van egy kis esély arra is, hogy nem fog megszűnni a jelölgetés, mivel nem most kezdte ezt, ez már már egy berögződött szokás nála.

Elég rossz sorsa lesz, ha elengeded a faluban, főleg, hogy ő nem ehhez az életformához szokott, és az ottani, valószínűleg ivartalanított kandúrsereg nem fogja szívesen venni, hogy odakerül az ő territóriumukba, és verekedésekre lehet majd számítani. Tehát igen, eshet baja, nem is beszélve arról, hogy fertőzéseket is elkaphat, amikbe belepusztulhat, ha ott nincsenek oltva az ottani macskák (már pedig valószínűleg nincsenek). És ha a Tiéd még oltott, akkor is annak a hatása el fog múlni 1-2 éven belül.

Mindazonáltal amikor elkezdtél macskát tartani, felelősséget vállaltál érte, úgyhogy próbálkozz. Vannak távoltartó spray-k például, amivel a megjelölt területekre fújkálsz, és akkor elvileg oda nem fog már vizelni.

2013. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van egy barátnőm és ő miatta szerettem volna megválni a macskától.Nagyon szeretem a macskámat,de mindig büdösségre hazajönni,már nagyon belefáradtam,rendszeresen van nála cserélve az alom is.A Felivay srey beválthat??És bővebb információkat tudnátok adni?Amúgy az nem hatásos,ha az arcát azaz a bajusz részét és az állát az ágyamhoz dörgölöm vagy az adott helyre ahová oda pisilt vagy még nem,és hátha megundorodik attól a helytől vagy ilyesmi?Az előbb gyengéden végig húztam azon a ponton az egész bajusz tájékát ahová oda vizelt.Az egész ágyamon,talán ez elriasztja?
2013. máj. 8. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
te szabadon engednéd ivarosan azt a macskát akivel pár éve együtt élsz?Ha annyira szereted nem válsz meg tőle,ilyen módon NEM.Másrészt ha ivartalanítattod akkor boldogan éltek együtt szag nélkül míg meg nem haltok.
2013. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítod, nem lesz szaga pisijének. A mi cicánknak is iszonyúúúú büdös volt, ez ivartalanítás után nem sokkal el elmúlik.
2013. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!