Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A házi macskának muszáj...

Emi13 kérdése:

A házi macskának muszáj oltást kapnia?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy kiscicám és azt olvastam,hogy a macskákat is be kell oltani,de felénk(falun) sokan nem oltják be a macskákat.Nagyon nagy baj lenne ha nem kapna oltást?

2013. máj. 22. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, nem kötelező, de ha elkap pl. egy jó kis parvo-t (mint ahogy az enyém nemrégiben) meg fogod bánni, hogy nem oltattad be. :(
2013. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
10%
Mi eddig sosem oltottuk be őket, ha elkaptak valami influenzát, vagy mint legutóbb kötőhártya gyulladást, azonnal elvittük állatorvoshoz és akkor adagolta be neki a szükséges oltást, illetve a kötőhártyára kamillás vízzel kezelve megoldottuk a bajt. Nem hinném, hogy egy falusi cica annyira fogékony a betegségre, persze nem azt mondom, hogy semmit nem kap el. A mieink is folyton betegek, de a természetben sem kap védőoltást, meggyógyítja magát ha kicsi a problémája. Ne aggódj szerintem.
2013. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk jó lenne ha beoltatnád emike pláne veszettség ellen. Nem kell a többi ember szintjére lesüllyedned. Felelős állattartás tudod.
2013. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Csak a szüleim elég szigorúak és nem tudom,hogy elvinnénk-e beoltani :(
2013. máj. 22. 19:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mi ellen kellene feltétlen beoltatni?
2013. máj. 22. 19:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott oltási program

Minden macska részére:

6-8 hetes korban: macska kombinált oltás (fertőző gyomor- és bélgyulladás(parvo), fertőző- orr és légcsőgyulladás, macskanátha),


8-10 hetes korban (az előző oltást követően 2 héttel): macska kombinált oltás ismétlése.


Nem egy nagy összeg, szerintem megéri.

Féreghajtót is kérj a dokitól az sem drága(kb 250Ft/tabletta(4kg-s súlyra való) Tehát a kiscicának elég lesz egy negyed tabletta, 2 hét múlva pedig egy másik negyed.

2013. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Féreghajtó, bolhaírtás kötelező.

Mi sem oltjuk be őket, de ha bajuk van állatorvoshoz elvisszük őket. Mi is a szüleim miatt nem oltjuk őket. Sajnos ezt nem engedik meg, viszont, ha beteg, fontos, hogy orvos lássa. Ivartalanítás is nagyon fontos!

2013. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:D
2013. máj. 23. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen érdemes beoltani a cicát. Nem tudom, hogy kinti vagy benti lesz-e, de ha kijár, akkor sok veszély leselkedik rá, más macskáktól mindenféle súlyos, akár halálos betegséget elkaphat, akár a veszettséget is, ami RÁD nézve is veszélyes. Ha benti a cica, akkor is be tudod vinni a kórokozókat a lakásba a cipőddel, úgyhogy benti macsnak is ajánlott kombinált oltást adni (ez a Parvovírus okozta fertőző gyomor- és bélgyulladás, a Herpesvírus okozta fertőző orr- és légcsőgyulladás, valamint a Calicivírus okozta macskanátha ellen védenek). Ezeket a betegségeket jobb megelőzni, mert akár halálosak is lehetnek.

Féreghajtani is szükséges a cicát, mert pl. a bélrendszerében lévő egysejtűek és férgek komoly megbetegedést okozhatnak, és egyesek az embert is megfertőzhetik.

Vannak különféle készítmények külső élősködők ellen is, ezek főleg akkor fontosak, ha kijár a cica, ugyanis a bolhák, kullancsok rengeteg kórokozót terjesztenek.

2013. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd' mindent leírtak az előttem szólók. Az oltások ugyan nem kötelezők, mint a kutyáknál, de mindenképpen javasolt. Annál is inkább, mert ha a cicus összeszed valamit, jóval drágább lesz a kezelése, mint az oltás lett volna. Amivel ugyebár megelőzheted a bajt, ezáltal megkíméled a kedvencedet is egy kiadós betegségtől, amivel neki kell majd megbirkóznia, s nem neked. Ha felelősen gondolkozol, beoltatod, hiszen azzal, hogy állatot tartasz, egyben felelősséget is vállalsz érte, rád van utalva.


Egy kismacskának pedig féregtelenítésre is szüksége van, amellett, hogy 9 hetes korától már megkaphatja a kombinált oltást. Ennek az ismétlő oltását is meg kell kapnia röviddel utána, majd évente ismételni.


Sajnos nagyon sok cica nem éri meg a felnőttkort, mert átesnek ezeken a betegségeken, a gazdáik pedig végignézik a haláltusájukat. 25 évig éltem falun, azt kell mondanom, ott ez nagyon jellemző. Elég sajnálatos, hogy így gondolkodnak (vagy inkább nem gondolkodnak) az emberek, s csak addig fontos nekik a macskájuk, amíg nem kerül pénzbe. Alapjaiban rossz a szemlélet!

2013. máj. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!