Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerülne a cica...

Mennyibe kerülne a cica oltása és féregtelenítése?

Figyelt kérdés
1hónap múlva hoznánk el egy kiscicát(Addigra olyan 2- 2és fél hónapos lesz),szoba cica lenne mert emeletes házban lakunk,de van egy 4hónapos lányom ezért mindenképpen szeretném ha a mostani gazdája beoltaná és féregtelenítené mire hozzánk kerül.Sokan azt mondták hogy szoba macskát felesleges oltani mert hogy úgysem megy ki,de azért én szeretném ha nem kellene ezen aggódnom hogy most beteg lesz e vagy sem.Körülbelül mennyibe kerülne ez?Olyan válaszoljon aki tényleg tudja!:)Köszönöm!
2013. máj. 31. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

többször oltattam és féregtelenítettem a macskát, de nem emlékszem. és orvosa is válogatja. de sztem olyan 5-6 ezerből kijön.

az nem igaz, hogy a szobamacskát nem kell oltatni, mert nekem is szobamacskám van, de minden évben beoltatom. az orvos mindig azt mondja, hogy a koszos cipővel behordunk dolgokat, amit a macska összenyalhat. jobb a békesség. ha az embernek meg gyermeke van, mindenképpen el kell menni az állattal orvoshoz, hogy nincs-e baja, és veszettség ellen is be kell oltatni.

2013. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A féregtelenítésre nem emlékszem én sem, de az jobb esetben annak az illetőnek a dolga, ahonnan a cicát elhozzák, mert azt elég hamar kell. A veszettség elleni oltás kötelező. A cicám már eltűnt (kerti cica természetesen), de másfél éve olyan 3-4 ezer forint volt. Én a többi oltást is beadattam mivel nem szobacica volt, azok nem kötelezőek csak ajánlottak, azok viszont jóval drágábbak, volt vagy 10-15 ezer forint. Ennél részletesebben az állatorvos el tudja mondani persze, főleg azt, hogy melyik oltás mire kell.
2013. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem beoltatni én fogom de akkor a féregtelenítést megbeszélem a mostani gazdival.Van itt olyan akinek kicsi gyerek mellett van cica?Ti mit csináltok a macsek szőrével mikor hullik?Gyakran fésülitek és akkor jobb?
2013. máj. 31. 11:44
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

első vagyok. nekem nincs még pici, de júliusban születik, és van macskám 10 éve.

még én sem tudom. az biztos, hogy a gyerek szobájába nem engedem be majd (te sem tedd, mert belefekszik az ágyába, és ha a mellkasára fekszik, meg is fulladhat a gyerek). egyébként a macskának nagy hátránya a szőr. minden nap kell porszívózni az egész lakást (vagy legalább 2naponta) és én minden nap átkefélem a bundáját is. így talán jobb. de akárhányszor takarítok, megfogadom, hogy legközelebb szőrtelen macskám lesz :D

2013. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én már rácsot is intéztem hogy a cica ne tudjon bemenni a lányom szobájába.Szerintem így a legjobb,mert így majd a kicsim is látja a cicát a cica viszont mégsem megy be.De igen szerintem nálunk is az lesz hogy majd fésülgetem a teraszon.:D
2013. máj. 31. 12:11
 6/12 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok, tévedtem, nem kötelező a veszettség elleni sem, csak azért hittem azt mert nálunk régen anyukám mindig évente hívta az állatorvost azt beadatni. De itt elég jól leírnak mindent:

[link]

2013. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Viszont a gazdi csak olyan 3hónapos kora körül szertné odaadni a cicákat mert hogy addig szopiznak...szerintem mondjuk nem mert nekünk is volt cicánk és elv a 6hét az elválasztás,de mind1..viszont akkor neki kellene beoltatnia is,vagy az baj ha késöbb kapja meg az elsőt?
2013. máj. 31. 16:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy nem adja előbb a cicát!

És igen, elméletileg erre a korra (12 hetes) már túl kéne lennie az oltásokon és a féregtelenítésen. Én is így hoztam a cicám.

Szerintem az ivartalanításon is gondolkodj el, akármilyen nemű, mert sokkal nyugisabb lesz úgy, jobb mindenkinek. Ivarérés előtt jobb túlesni rajta.

Ha jó minőségű eledellel eteted, akkor annyira nem hullik a szőrük, persze azért vannak vedlési szakaszok és igen, takarítás, fésülgetés segít.

Nekem nincs gyerekem, de szerintem az egy tévhit vagy valami mítosz, hogy a gyerekre ráfekszik a macska és megfolythatja. Azért a macskák sem hülyék... Viszont pici korban nagyon idétlenek (az enyém 20 hetes, de még mindig dinka), össze-vissza harapdálnak, karmolásznak, szóval jobb, ha külön van a picitől, de idővel kinövik ezt és akkor szerintem nem lesz semmi gond.

2013. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

első vagyok, és én írtam azt is, hogy a gyerekre ráfeküdhet a macska. sztem nem tévhit, hogy ráfekszik a gyerekre.

nem egy ilyen eset történt már. és nem azért fekszik rá, mert bántani akarja, hanem mert meleg és tetszik neki ott. és az én mellkasomra is rá szokott éjjel feküdni, fel is ébredek rá, hogy nem kapok levegőt, pedig felnőtt ember vagyok. jobb nem beengedni.

2013. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem van macskám is meg gyerekem is! A macska nem fekszik a gyerekre, max mellé. Nállunk erre rendszeresen volt példa. A lányom még baba volt amikor hozzánk kerűlt ez első macsek. A szőte rendszeres fésűléssel lehet csökkenteni, rövir szőrűnek furminátor, hosszúhoz kefe. Az oltások jó ha be vannak adatva, féreghajtó három havonta, és én ajánlom hogy bolha ellen is kezeld.
2013. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!