Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet tetves a macska?

Lehet tetves a macska?

Figyelt kérdés
Cicám kinti-benti, s tegnap egy igen kellemetlen meglepetés ért. A kis bundijában mákszemnyi fehér pöttyöket találtam. Körmöm között összenyomtam, pukkant (pattant) egyet. Azt nem vettem észre, hogy mi jött ki belőle, jött-e valami. Szerintetek mi lehet ez? Serke? Vagy mi?

2013. jún. 8. 14:06
 1/4 Vicuska87 ***** válasza:
Inkább bolhás, és bolhaürülékes.
2013. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem az, azt ismerem, a Frontline ellenére előfordul bennük. A bolha fekete, ha felnő, barna, és mászik, a bolhatojás fekete és valahogy szárazabb, ez fehér vagy világosszürke, nem mászik, nincs lába, inkább pete jellegű. A többi cicámban nem találtam ilyet.
2013. jún. 8. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Valószínűleg szőrtetűről van szó. Általában a bolhairtószerek hatékonyak ellene, de macskát nehéz fürdetni. Azt javaslom, a legközelebbi állatorvost keresse meg és vásároljon nála megfelelő irtószert spray vagy tarkóra csöppenthető formában. Ezek 1 néha 2 hónapig is hatásosak. Emberre veszélytelen.
2013. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rákerestem, az. :( Gusztustalan kis dög, eddig a létezéséről sem tudtam. Legalább nem vért szív... Hétfőn patika. Az emberi hajra rámegy?
2013. jún. 8. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!