Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon muszáj a cicáknak az...

Nagyon muszáj a cicáknak az oltás? Ha igen milyen oltás kell nekik mindenképp, és ezek menjibe kerülnek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 24. 18:05
 1/6 anonim válasza:
100%
Muszáj, mert ők is veszettséget kaphatnak. Az oltásról érdeklődj egy állatkórházban, állatorvosnál, vagy ha a közeljövőben lesz kihelyezett kötelező oltás, akkor ott. Az árról nem tudok semmit sajnos.
2008. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem attól függ milyen cica, ha bent lakik akkor kell, azt nem tudom milyen oltás, sima kinti házimacskáknak nem szükséges.
2008. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Én kertesházban lakom, a macskák kint élnek az udvaron, nem járnak be a házba, sosem kaptak oltást, és minden rendben. Szobamacskát beoltatnám..
2008. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont a szobacicát nem kell beoltani, mert nincsa honnan elkapja a betegségeket. Az a cica aki érintkezhet más cicákkal azt ktelező beoltani mert egymástól kapják el a betegséget. A mienk 12 éves sose ment ki a lakásból , nincs beoltva és makk egészséges.
2008. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ivartalanittatni inkább szükséges, akár bent-kint tartod akkor nem bandázik annyit kisebb az esély arra, hogy harcba keveredjen fertőzött macskákkal egyébként virusos fertőzéseket és egyéb kórokat ugyis elkaphat de azt elég akkor kezelni védőoltások /ugy mint a kutyáknál nem igen hiszem, hogy szükségesek lennének, giliszta hajtó az ajánlott időnként.
2008. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok túl egy olyan eseten, hogy megharapott egy idegen macska. Nem találtak oltási könyvet (pedig állítólag be volt oltva), jegyzőkönyv ment az ÁNTSZ-nek meg az állategészségügyiseknek, két hétre karanténba zárták a macskát. Én nem akartam ekkora hercehurcát, de el kellett mennem tetanuszra, mert kezdett csúnya lenni, és ez a hivatalos eljárás! Amúgy a veszettség elleni oltás, ha nem oltott állat harap meg, akkor 6 db injekció hasfalba, és nem veszélytelen. Ugyan ritka itt a veszettség, és régen is fordult elő, de ha mégis beüt a krach, jó ha tudod, hogy gyógyíthatatlan, nagyon sok a lappangási ideje, és szörnyű kínokkal jár, és 100%-ban halálos kimenetelű. Ha idegent harap meg, és ugyanúgy, ahogy nekem, el kell mennie tetanuszra, ezt a kálváriát ti is végig fogjátok járni, ha nincs oltási könyve! És nem lennél nyugodtabb, ha mondjuk téged harap meg, és tudod, hogy be van oltva? Szóval nem muszáj, de nagyon hasznos, főleg ha kijár a cica.


Az állatorvos megmondja, milyen oltást kell kapnia, az én cicám egy oltásban megkap mindent (vmi kombináltat kap), és kb. 3000ft évente. Vagy kevesebb. Remélem, neked is megér ennyit a saját biztonságotok és nyugalmatok.

2008. jún. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!