Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A vörös-fehér-cirmos macska...

A vörös-fehér-cirmos macska is tricolornak számít, vagy csak a vörös-fehér-fekete?

Figyelt kérdés
A vörös-fehér-cirmos színű lehet hím is, vagy az is csak nőstény lehet?
2013. júl. 17. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tricolor.
2013. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a tricolor azt jelenti, hogy háromszínű szerinted mekkora jelentősége van annak, hogy mi az a három szín? :O ;)
2013. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A vörös-fehér-fekete (más néven teknőctarka) a genetikája miatt lehet csak nőstény; ezt a másik színösszeállítást nem ismerem, így előfordulhat, hogy lehet hím is. Szerintem ez is tricolornak számít.
2013. júl. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszi! :)

Van egy kiscicám (épp gazdit keres), ő is lány, és vörös-fehér-cirmos színű. Ezért érdekel, hogy tricolor-e vagy nem, mert mindenhol csak a feketés kombinációt írják. Mondjuk annyira nem is fontos. :D

2013. júl. 17. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tricolor :)

Vörös cirmos fehérrel a színe.Tricolor a teknőc fehérrel pl,hisz abban 3 szín van jelen(vörös,fekete,fehér)

2013. júl. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
Nem számít annak. Genetikai szempontból a vörös cirmos egy szín, hiába vannak sötét meg világos cirmai. A fehér a második szín, tehát bikolor a macska. A vörös macskák nagy része egyébként pont kandúr. A spéci ivarhoz kötött öröklődés miatt vörös kandúr bármilyen apától születhet, elég ha az anya vörös vagy teknőc. Ezzel szemben vörös nőstény csak vörös apától és vagy vörös, vagy teknőc anyától születhet. Mivel a vörös nőstényhez több feltételnek kell teljesülnie, sokkal ritkább,mint a hím.
2013. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3 színű, ilyesmi: [link]

Szóval nem csak magában a vörös színben cirmos, hanem szürke cirmos részek is vannak rajta. :)

2013. júl. 18. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor tricolor cirmos,de te csak vöröst írtál :)
2013. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Datolyapálma007 válasza:
Az én cicám is vörös-fehér.... Garfield a neve!!!! Szerintem ez aranyos név!! :3
2013. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!