Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2,5 hónapos kan cica élénk...

2,5 hónapos kan cica élénk volt és hirtelen teljesen bágyadtál vált, nem is eszik, mi lehet a baja? (fontos, lennt a lényeg)

Figyelt kérdés

nagyon élénk,játékos cica,főként bennt tartottuk,azudvart mert a haraposságá,játkossága ellenére egyedül félénk nem hagyta el,egyik nap észre vettem reggel hogy a szomszédból jött vissza,és cuppogtatta a száját,mintha evet volna,kicsit habos is volt és most eltelt 2-3 nap,addig nem volt semmi,bágyadtál vált,lehet ennek semmi köze hozzá.


Tehát most:bágyadt,csak piheni akar,nem akar enni,inni,(imádott enni,bár vékonyka,de nem férges néztem az ürüékét).


Ha holnap is ilyen állatorvoshoz viszem,már próbáltam elérni nem de vette fel a felefont.


Mi lehet a baja,hogyan tudnék neki segíteni?


2013. júl. 26. 20:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
Lehet hogy mérgezés. Megehetett valamilyen patkánymérget. Én minnél hamarább állatorvoshoz vinném. Én is így jártam a macskámmal, aki sajnos belehalt. Remélem, hogy helyrejön.
2013. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
64%
Az első válaszadónak üzenem: hogy lehetsz ilyen bunkó?! Ha nem szereted a macskákat és nem tudsz valami hasznosat mondani inkább halgass! Paraszt. Meglátnám, hogy ha a te kutyád vagy más állatod volna ilyen helyzetbe, akkor neked hogy esne ha valaki ilyent írna. Bunkó!
2013. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mérgezés! szinte biztos! bágyadtság annak a jele, hogy a vérébe került. (az én édesszájú kandúrkám is sajnos valahol a szomszédban evett fagyállóba áztatott szalámit, aminek édes íze van) Azonnal orvos! Ha későn viszed, akkor szétrobban a mája, veséje, és nagyon hosszú, nagy kínszenvedéssel fog meghalni.

Javaslom a Kék fehér Budai állatklinikát, én is oda vittem, vérvétel után 24 órán belül megvan az eredmény, kapott infúziót. Pénztárcád készítds! :( Nagyon sajnálom!! :(

2013. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó mindenképpen elviszem orvoshoz.
2013. júl. 26. 21:19
 5/12 anonim válasza:

Na, khm, szoval törölve lettem. Bravo !

De azért megirod hogy mi lett vele, nem ?

2013. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen megírom,nem haragszom különösebbképpen rá,de amit írtam azon el kellene gondolkodni,hogy nagyon sokan vagyunk akik bizonyos állatokat nem kedvelünk de még sem kívánunk nekik főként ha nem ártottak nekünk szenvedést.A lényeg itt ez.



Elvittem állatorvoshoz reggel a cicát Győrbe,sajnos a helyi,vidéki állatorvos szabin volt,így tegnap sem tudtam elérni,csak ma telefonon.A kis macska már nagyon rosszul volt,eleve vékony alkat,annak ellenére hogy szeret enni,de most a hasa teljesen eltünt,1,5 nap alatt evés és ivás nélkül teljesen lesoványodott és alíg állt a lábán,inkább csak feküdt,így annak ellenére hogy sosem kocsikázott simán nyugiba elvolt.Az orvosnő igen kedves volt,megmérte a lázát 41,4 volt,lázas volt,megnyomkodta a hasát,és a nyirokcsomókat is,és kapott két injekciót,az elsővel semmi baj nem volt,szegény amikor kiszedtük a kis dobozoából (mert abba vittem be,)csak feküdt a vizsgáló asztalon,a második injekcitól viszont eléggé kikelt önmagából,a láztól igaz alíg tudott mozogni,de csípet neki így fújt,és ficánkolt is,de sikerült megnyugtatnom,az orvosnő azt mondta ha bármi baj lenne esete hívjam fel,kaptam két antibiotikumot,azt hiszem az egyik lázcsillapító jellegű,a másik talán fertőzésre van.Az orvosnő sem tudta megmondani milyen vírus lehet.


Mivel nem tudja milyen vírus ezért is van az hogy ha nem tapasztalnék javulást,akkor azonnal hívjam fel.


Haza vittem és egy kicsit evett is,és nagyon kevesett ivott,kicsit tud már járni,de igen elfárad tőle és le is fekszik rögtön és a gyógyszereket adogatom be neki,hagyom piheni de időközönként odafigyelek és megetettem,itattom.

Vele egyenlőre ennyi van.


De most van egy másik próblémám is,van egy 6 éves kandúrom is,ő nem az a házikedvec típus,egy kobor macsaka hagyta itt nekem és nehezen szokta meg az embert,a lényeg én tudom,meg a család is simogatni,de őt nem tudnánk már orvoshoz vinni,így remélem semmi komoly baja nincs,nem lesz.Mert most azt láttam hogy csak úgy egy csomó híg ürülék folyt ki az udvaron belőle,el is ment,evett egy kicsit,így figyelni fogom,meg kimegyek ha megint visszajön hogy nem lesz e valami baj vele.Remélem nem etette meg a kedves szomszéd valamivel,mert jó 10-14 évvel ezelőtt mindenki rá gyanakodott amikor a hátsó utca front kutyái mind mérget ettek.Majd még írok hogy mi lesz,legkésőbb jövő hétvégén,remélem mindkét macsek jól lesz,ha a nagy macskával baj lesz,kénytelen leszek ha mást nem valami gyógyszert szerezni.

2013. júl. 27. 18:20
 7/12 A kérdező kommentje:
A nem tudom elvinnit úgy értem,nagyon nehéz lenne állatorvoshoz vinni,mert nem valami emberbarát,lenne vele harc.Jaj,remélem minden oké lesz és bocs hogy sokat írtam.Ha nagy baj lenne vele,akkor biztosan nem evett volna ebben reménykedem.
2013. júl. 27. 18:24
 8/12 A kérdező kommentje:
A 6 éves kandúr haza jött nem látok rajta semmit,de most igen kell figyelnem,ne hogy aztán baj legyen.
2013. júl. 27. 18:55
 9/12 anonim ***** válasza:
MI a helyzet a macskuszokkal?
2013. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mind a két cica teljesen jól van,a pici 3 nap múlva már teljesen jól volt és előjött belőle megnint az őrült,harap,rúg,ugrik,olyan mint egy kis kutya:-),amúgy cuki,de néha fárasztó,két napig viszont igen jól lehetet kényeztetni,semmi harapás nem volt,majd kinő belőle még pici.A nagymacska is jól van,bár a kicsi piszkálja,azért figyelek ugyanannyi szeretetet,simogatást kapjon,úgyis nehezen fogadta az új macskát.


Egy biztos ha nem vittem volna a picit dokihoz elpusztult volna,annyira gyenge volt,jó erős gyógyszert kapott.

2013. aug. 3. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!