Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk vele, hogyan...

Mit csináljunk vele, hogyan lehet segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Került ide egy cica, elégg rossz állapotban. A szemei csipásak a füle pedig tele volt férgekkel, lepik a legyek. Enni eszik, anyukám szokta kezelni, naponta kiszedi a férgeket, egy fecskendővel pedig leszívja a válladékot a füléből. Kamilláza a szemét, és meg is fürdeti. De a legyek vissza mennek állandóan, és beköpik szegényt. Én nem mehetek oda kismama vagyok, ezért kerülöm messziről. Tudom hogy orvoshoz kéne vinni visszont a mi állat orvosunk egy derüs kocsma töltelék aki csak elaltatni szereti az állatokat. Városira meg nincs pénz. Szegény cicát úgy sajnálom. Minden ötlet érdekelne. Mit tegyünk még vele?
2013. aug. 4. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy mennyire használ, de az jutott eszembe, hogy lehetne neki adni féregirtót. Persze a legjobb megoldás egy rendes állatorvos lenne...
2013. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom de az sajnos nincs. Azt hol lehet kapni?
2013. aug. 4. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Féreghajtót lehet kapni gyógyszertárban, bár azt hiszem, vényköteles. Viszont ha esetleg jó a kapcsolatotok a házi orvossal, ő is írhat fel, Vermox a neve, ez embereknek való, de jó állatoknak is.

Másfajta féreghajtókat lehet rendelni a neten, csak be kell írni google-be. Netről darabonként is lehet venni, ezért, ha esetleg rendeltek, a biztos hatás érdekében ne egy darabot vegyetek.

2013. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állateledelesnél is lehet kapni féreghajtót általában. Valamint bolhairtót is vegyetek neki szerintem. :) A többit jól csinálja anyukád, csak így tovább. :)
2013. aug. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Hívd fel a legközzelebbi állatmenhelyet, és kérd a segítségüket. Szerintem ha elmondod nekik, hogy nem tudod megfizetni az orvost, de szívesen vigyáznál rá, segíteni fognak.
2013. aug. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A legközelebbi menhely a csöd szélén áll. Találtam a neten fül tisztitót macskáknak, olyat akarok majd venni. Talán az jó lesz.
2013. aug. 5. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!