Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megégett a cicám tappancsa,...

Megégett a cicám tappancsa, mert megpacsizta az égő gyertyát. Mit csinájjak?

Figyelt kérdés
a doki ilyenkor már nem foglalkozik velünk. :(
2009. nov. 1. 20:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

ha befújtad vmi cuccal, akkor kicsit kötözd be neki vmi gézzel, úgy, hogy ne tudja leszedni, mert lenyalogatja majd a gyógyszert meg minden.


holnapig valszeg kibírja már, ha nem égett meg neki nagyon. És akkor el tudod vinni dokihoz, aki szintén vmi kenőcsöt ad rá szerintem.

2009. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
most mit kell belekötni az írásba...mekkora gyerekesek vagytok...
2009. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Kenj rá tojásfehérjét, ha nincs otthon más!
2009. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Most aztán tényleg nem tudom mi van... eddig azt hittem hogy megégett neki, de most a kétszeresére nőtt a tappancsa... ebből mindenképpen doki lesz, de csak holnap- holnapután :( Addig mit csináljak, lehet hogy az égés miatt dagadt be neki? Légyszi segítsetek.
2009. nov. 1. 22:23
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Bedagadhatott az égés miatt de el is fertőződhetett. A lényeg, hogy SEMMILYEN házi praktikával (pl. tojásfehérje!!) és kenőcs állagú dologgal NE próbálkozz mert ez a legrosszabb amit elkövethetsz. Ha az égés elleni spray alkoholos akkor naponta 1X fújd be vele bőven és kösd be hogy ne menjen bele a kosz. Betadint is tehetsz rá. Mást nem tudsz. Antibiotikum is jó lenne de a típusát és az adagolását sajnos csak állatorvos tudja megmondani így azzal ne próbálkozz.
2009. nov. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"megnyugtatlak", valoszinuleg a mancsdagadas alergias reakcio a egesre valo bigyoval szemben... Mikor tanuljak mar meg az emberek, hogy az embergyogyszerek nem macskanak valok?

Mosd le a mancsat vizzel, es ne kotozgesd. Hagyd magatol gyogyulni, es ha nem javul akkor vidd el allatorvoshoz. (Es nem azert, mert elleneznem a alltorvost, csak lehet, nagyobb tortura neki az, mint az eges.)

2009. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egyszerű eldönteni. Be kell fújni egy sértetlen területet vele, ha nagyon vörös (kicsit mindenképpen az alkohol miatt), esetleg pöttyös vagy hólyagos lesz akkor allergiás rá, ha nem, nyugodtan használható.

Elárulom a legtöbb állatgyógyszer teljesen ugyan az, mint az embereknek készült, csak ezt azért nem kötik az orrodra, hogy 10X annyit kifizess érte. A kutyám legutóbbi kezelését legalább is én ennyivel olcsóbban úsztam meg miután jobban utánajártam a dolgoknak.

2009. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A legtöbb állatgyógyszer tényleg ugyanaz, mint az embereké. Az én cicusomnak állatorvos írt fel tetran kenőcsöt a sebére, ugyan azt, amit mi emberek is használunk.

Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy bármit kenhetsz rá.

Tényleg lehet rá allergiás :S


Egyenlőre ne kenj rá semmit, csak vigyázz, nehogy belelépjen valamibe. Ha lehet tartsd bent a lakásban, ha kinti cica.


Óvatosan fogd meg a mancsát, ha meleg, akkor az égéstől vagy a gyulladástól van, esetleg hideg vízzel borogathatod. Ha hideg, akkor nem szabad borogatni!


Szerintem minnél hamarabb vidd dokihoz!


Gyógyulást a cicusodnak!


Majd írd meg, hogy mi lett vele!

2009. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
nem kentem rá minden félét hanem alkoholos správel fujtam be neki , és abban semmi olyan nincs ami allergiát okoz. A doki is hasonlót adna rá, ugyhogy erről ennyit. Amúgy köszönöm a választ és a válaszokat. :)
2009. nov. 2. 18:10
 20/21 anonim ***** válasza:
Na, mi van a lábacskájával?
2009. nov. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!