Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól lehet a (fiú) cicákat...

Mikortól lehet a (fiú) cicákat ivartalanítani? Ha megtörténik, egyáltalán sehova nem mászkál el az udvarról; vagy az utcára, szomszédba, az út túloldalára ugyanúgy átjárkál, csak messzebbre nem megy?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Már kicsi kortól lehet, de én annak a híve vagyok, hogy várjuk meg amíg ivarérett lesz. Én 9 hónaposan vittem el. És ugyanúgy el fog mászkálni bárhova (ha nem, akkor az inkább a természete miatt lesz), kiscicát csinálni nem fog illetve büdös nem lesz, és nem verekszik (annyit).
2013. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha későn viszed el, sokszor már elkezdi a jelölgetést stb.. A másik, meg nagyon sokszor akik későn viszik el, azt tapasztalják, hogy az összes rossz szokását továbbra is folytatja, akik meg korán viszik el, ők meg azt mondják, hogy "leszokott erről", "leszokott arról", "azóta ezt nem csinálja"! Az én dokim 4 hónaposan azt mondta akár már lehet, de én nem akartam és utána nézegettem és nem akarom a rossz szokásait és a jelölgetést (van olyan macska aki ivartalanítás után is jelölget-na őt biztos későn vitték el) így én kereken 5 és fél hónaposan fogom vinni! (de csak mert akkor lesz otthon a párom is, amúgy már elvittem volna akár most a hétvégén, nem várnék még 2 hetet) Nem várok tovább, nincs értelme, az én cicám már "beérett"! :DD Amúgy az enyém a korához képest nagy, tehát szerintem macska függő is! A másik kérdésedre a választ tapasztalatból nem tudom, de hallásból igen: Ezt is macska válogatja és szerintem pontosan az ivartalanítás időpontjától függően! Vannak akik el sem mennek, vannak akik maguk útját járják (kerülve a többi négylábút) és vannak akik ugyanúgy elkószálnak egész napra, és van aki csak a szomszédig megy! De vadászni esténként mindenképp el fog menni (ha kinti)!
2013. szept. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ivarérettség előtt jó, ha megműtik, én még személy szerint nem tapasztaltam, de sokan számolnak be arról, hogy sok esetben az ivaros kandúr a golyótlanítás után is jelöl, bár már nem büdös. Én 7 hónaposa vittem az enyémet! Még nem ivarzott (nem jelölt, nem volt büdös a vizelete), de már kezdte gyömöszölni a kisebb nősténykét :)

Egyébként nem nagy műtét és roppant jól viselik!

2013. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sosem értettem, hogy miért műtétekkel akarják befolyásolni az állatok viselkedését. Nevelésről hallottatok már? Legközelebb ha a gyerek hisztis akkor is vigyük műteni, ahelyett, hogy elmondanánk neki, hogy rossz? Az egészség és a szaporulat megelőzése kéne legyen az ivartalanítás oka.
2013. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen a szaporulat az oka az ivartalanításnak, itt csak arról volt szó, hogy mikor a legjobb,ha már egyszer csinálva van.
2013. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem "poénból" akarom bármilyen szinten is korlátozni a macskámat, elhiheted. Csak elég forgalmas út mellett lakunk, és nem akarom, hogy még felnőtt kora előtt bármi történjen vele, talán pont azért, mert nem viszem el idejében dokihoz. Vagy szerinted adjuk el a házat és költözzünk egy tanyára? Ha szponzorálod, akkor szívesen!
2013. szept. 10. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!