Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan akadályozzátok meg,...

Hogyan akadályozzátok meg, hogy kimenjen az utcára vagy a szomszédokhoz a macskátok?

Figyelt kérdés

(Értelemszerűen kertes házakban élők válasza érdekelne, nem lakásban lakunk...)

Itt mindig átmásznak még a magas kerítésen is. A sufni felől pedig már a szomszéd háza sem akadály nekik. :(



2013. szept. 23. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt lehetetlen megakadályozni...ilyen a cicák természete.

Esetleg kevesebbet barangolhatnak ivartalanítás után, de még ilyenkor is bőven elmászkálnak.

2013. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

LOL. Ezt nem lehet megakadályozni, aki ennyire félti az tartsa lakásban. Nem kell nagy ész hozzá, hogy egyedüli megoldás talán az lenne, ha amolyan bunkerré alakítanád az egész kertet, több méter magas betonfalakkal, ügyelve arra, hogy fák se legyenek a széleknél, aminek az ágairól kiugorhat és a kaput is úgy megcsinálni, hogy ott se tudjon kijutni. Na most ez elég sok pénz, aztán pedig nyafogás lenne, hogy nem látni ki, sötét, barátságtalan stb. Ráadásul nem tudom egyáltalán megengednek-e ilyet vagy akár hasonlót, mert elvileg bizonyos oldal a szomszédé és őt csak arra lehet kötelezni, hogy a ráeső részre normális kerítést húzzon fel, arra viszont nem (még ha fizeted helyette, akkor sem), hogy ő is betont akarjon.


De nem tudom, ez miért akkora probléma, hogy manapság minden héten szülessen egy ilyen kérdés. Mi vidéken élünk, itt röhögnek azon, aki ezen problémázik. Persze, a mi macskáink is átmennek a szomszédba enni (én meg égek, mert vásároljuk nekik a jobbnál jobb kajákat, néha mégis úgy viselkednek, mint akinek nincs gazdája), de a szomszédé is folyton itt van. Meg úgy napi 15 macska megfordul itt a kertben, de csak átsétálnak. Aki nem akar kismacskát vagy verekedést, ivartalanítsa a macskáját. Aki pedig a betegségektől tart az minden létező dolog ellen oltassa be és kezelje rendszeresen spot-onnal és féreghajtóval. Nekem több macskám van, de nagyon ritkán betegek, eddig csak egyszer történt olyan, hogy idekeveredett egy macska, aminek vírusos kötőhártyagyulladása volt, és sajnos az enyémek is elkapták. Nem volt egyszerű kikezelni, sok időt vett igénybe, hogy ne fertőzzék folyton vissza egymást, de megoldódott. Egyébként azt hiszem ez ellen is van már oltás. A macskákat pedig csak a legritkább esetekben üti el autó, vagy kapja el kutya. Nagyon résen vannak általában és gyorsak. Inkább olyankor fordul elő ilyesmi, ha nincs ivartalanítva és jobban érdekli a nőstény, mint a saját testi épsége. Vagy ha nincs hozzászoktatva a kutyákhoz és még nem ismeri őket, nem tudja, hogy azoktól többségében tartania kell.

2013. szept. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Olyan macskatulajdonosok válaszát várom, akik megoldották, hogy ne menjen ki a macska!

Hogy konkrétan mit tettek ki, amin nem tud átmászni?


Mégsem hagyhatom, hogy máshoz járjon enni, és mást sem. Elég nagy a saját telkem, és elég kaját adok én neki, nem kell, hogy máshova járjon.

2013. szept. 23. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Én úgy oldottam meg, hogy macska kennelt építettem. Láttam már olyan is, ahol az egész kertet befedték felül, alul, oldalt értelem szerűen úgy képzeld el mint egy ketrecet.


De nekem például így nézz ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Létezik macskabiztos kerítés, keress rá google-n, van egy cég ami ezzel foglalkozik. De ezen kívül csak úgy tudod megoldani a dolgot, ha nem engeded ki őket a házból, vagy ahogy az előző válaszoló is javasolta, kennellel. Tehát ha bezárod.
2013. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Valletta ***** válasza:
Be kell csukni a házba és kész. Nekem két beteg cicám volt (leukózisra pozitívak), mindkettőt benn tartottuk a házban. Nem volt egyszerű a három kutya-két macska logisztikája, de megoldottuk. Az ablakra szúnyoghálót tettünk fel, egész nap ott moziztak, napoztak. A cicák sajnos nincsenek biztonságban az utcán, csak idő kérdése, hogy mikor ütik el őket.
2013. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!