Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak nekem tűnik furcsának a...

Csak nekem tűnik furcsának a kismacskám viselkedése?

Figyelt kérdés

Kb. 4-5 hónapos lehet, alig egy hónapja találta, és fogadtam be. Hamar megszeretett minket, eddig nem is volt gond vele.

Mostanában tűnt fel pár érdekes dolog.

Nem szereti a tejet, hiába adok neki, nem issza meg, még akkor sem, ha kis kenyérdarabkákat teszek bele.

A táljából nem hajlandó vizet inni, az udvarban a kút mellett van egy kis gödröcske, ahova befolyik a víz, onnan szeret inni.

Minden nap direkt kiengedem pár órára, hogy elvégezze a dolgát, megélesítse a karmát a körtefán.

Tegnap kezdődött el a dolog, hogy bepisilt, pedig előtte volt kint. Meg akartam simogatni, de megkarmolt. Egyik pillanatban édesen nézett rám, aztán "bekattant" és elkezdett fel-le rohangálni, bement az ágy mögé, és ott élesítette a körmeit, amikor meg oda akartunk menni hozzá, nem engedte, elfutott, vagy megkarmolt. És ez naponta többször játszódik le. Az újságokat darabkára szétszedte, és avval "vadul". Az ölemben ült, simogattam, egyszer csak fogta magát, és rávetődött az egyik újságdarabra, és szintén nem engedett senkit a közelébe.

A kutyáktól, az autótól és a porszívótól nagyon fél- utóbbival kezd kibékülni. Épp kint voltunk, és meghallotta, hogy jön egy autó, elfutott, és amikor odamentem megnyugtatni, felborzolta a szőrét, mintha meg akarnám támadni.

Mi lehet ennek az oka? Így vezeti le a felesleges energiáját? Szerintem azért kicsit durva.



2013. szept. 29. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ideje lenne ivartalaníttatni.
2013. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A hiedelmekkel ellentétben a macska csak kényszerből issza meg a tejet,ha nagyon éhes.

Amúgy meg úgy viselkedik,mint egy kismacska. Tegyél be a lakásba almot és szoktasd oda,nem pisil parancsszóra.De ezek szerint valakit joban szeret a családból,mint Téged,vagy foglalkozz vele többet.

2013. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok macskám volt már, a legtöbbre illik a leírás. Ha ivartalaníttatod akkor nyugisabb lesz.
2013. szept. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem csak velem ilyen, mindenkivel.

És köszönöm szépen a válaszolóknak! :)

2013. szept. 29. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez játék! A macskák az emberekkel ellentétben nem társasoznak hanem így játszanak. Vidd el ivartalanítani
2013. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszönöm! :)

2013. szept. 29. 13:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki tehén tejet! Nem tudják a macskák megemészteni. Mert laktóz van benne. Mehet tőle a hasa és kiszáradhat, illetve elpusztulhat. Lehet tenni macska tejet. És a kecske tej is jó. Egyébként semmi baja a cicádnak
2013. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bolti tejet adtunk neki.

És köszönöm! :)

2013. szept. 30. 16:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Bolti tejet ne adj neki, kenyérdarabkákat se.A tehéntejben laktóz van, attól rájön a hasmenés, legyengül a cica, megbetegszik.Ha van olyan bolt a közeledben lehet kapni cicának készült tejet, itt Pesten patikában is van,nem drága.Vagy kérdezd meg telefonon, fressnapf, állatorvos. Kajával vizet isznak.
2023. jan. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már ivarérett lett. Jó lenne elvinni orvoshoz, ebben a korban már lehet ivartalanittatni, és sok dolog megoldódik.
2023. jan. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!