Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 80000 ft körüli Ragdoll macskák?

80000 ft körüli Ragdoll macskák?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan tenyészetet keresek, ahol 80ezer ft körül, tudnék venni egy egészséges Ragdoll cicust. Vannak ezzel kapcsolatos tapasztalataitok? Pl.: ha apródon stb. helyen találok egy Ragdollt 40ezer ft, az beteges lehet? Vagy ez valami téveszme? o.O
2013. szept. 29. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Amiket 40 ezer Ft körül hirdetnek, azok többnyire nem igazi ragdoll macskák, valamelyik közeli ősük között más fajta vére is van, pl. elég gyakran ötvözik a sziámival. Aki nem ad hozzá törzskönyvet, az nem tenyésztő, hanem szaporító, és általában rossz körülmények között vannak a macskái, és nem érdekli csak a kicsikért kapott pénz. Ilyen apróhirdetéseken tehát azért nem éri meg venni, mert beteges, rossz helyen tartott, akár keverék cicát is kaphatsz.

Gondolj bele, arra számítasz, hogy egy nyugodt, kedves ragdoll cicát veszel, de igazából egy hiperaktív, nyávogós sziámi keveréket sóztak rád, mégha külsőre ugyanúgy is néznek ki. Ezen felül a szaporítós cicáknak általában minden bajuk van, a tartási körülményeiknek és a felelőtlen pároztatásoknak köszönhetően.

Mindenképpen megéri tenyésztőtől venni, ha egy egészséges és fajtatiszta macskát szeretnél.

Ragdollt 80 ezerért jó tenyésztőnél nem nagyon kapsz, 120 ezer már reálisabb. A jó tenyésztőt onnan ismered meg, hogy csak törzskönyvvel adja a kicsiket, és kb. 3 hónapos koruktól. Minden oltásuk legyen meg, legyenek chippeltetve, a szülők legyenek negatívak FIP, FELV, FIV, stb. betegségekre, és természetesen legyen regisztrált tenyészet. Nézd meg a kölyköket és a szülőket is többször, és egyeztess a tenyésztővel. A jó tenyésztő sok hasznos tanácsot ad, és látod a macskáin is, hogy jó körülmények között élnek.

Én őket ajánlom: [link]

2013. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod :) Igen, én is ettől a tenyésztőtől vennék legszívesebben, csak jobb lenne 80-90 ezerért venni, ha valamely tenyésztő annyiért adná. Esetleg valaki nem tud ez az ár körül tisztességes tenyésztőtől ragdollokat? :D
2013. szept. 30. 14:11
 3/8 Vicuska87 ***** válasza:
0%

A fajtatiszta macskának ára van, ha már ezen spórolsz, akkor mi lesz a tartással????


Én Magyarországról nem vásárolnék Ragdollt az fix! Nem is tettem, nekem szlovákiából valóak a cicáim!

2013. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Khm. Tudtam h valaki fog valami olyat írni, hogy akkor mi lesz a tartással?? Mi lenne? Csak úgy elmondom, hogy kiváló minőségű eledelt kapnának, prémium tápot.. Csak tudod, gondoltam van olyan megbizható tenyésztő aki kicsit olcsóbbért adja. Azért 120-110 ezer között is van különbség ;) De köszönöm az eddigi válaszokat
2013. okt. 1. 16:29
 5/8 anonim ***** válasza:
A velemi ragdoll tenyésztőnél tudsz venni :)
2014. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már megvan a cicus, és nem tenyésztőtől lett végül, de egy nagyon szép házból... 1 hónapja van meg és már a család kedvence
2014. febr. 5. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Tehát szaporítótól vetted? Nem bántásból kérdezem, csak kíváncsi vagyok?
2014. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem nevezném szaporítónak.. 1 vagy 2 alom volt náluk összesen, nem a haszon kedvéért, megvan már a maguk pénzük
2014. febr. 6. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!