Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van a macskám szemével?...

Mi van a macskám szemével? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Az egyik szeme tök normális a másikon meg tök nagy az a fehér izé. Ez mitől van? Eddig még nem volt ilyen. Vagy ez lehet a nap miatt, hogy pont a szemébe sütött? Lefényképeztem, akkor volt egy pillanat, mikor tök normális volt mindkét szeme, aztán a jobb szeme megint ilyen lett. Ez mi? Annyira meg vagyok ijedve.

[link]

[link]


2013. okt. 7. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem csak ahogy pislogott így sikerült lefotóznod, de ha nagyon aggódsz érte csinálj kamillateát és mikor langyos márts bele egy vattát és töröld le vele a cicád szemét ha nincs baja a szemének ez akkor se árt neki :)
2013. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vidd árnyékos helyre, vagy a lakásba, és ha ott is ilyen a szeme, akkor nyilvánvalóan nem a nap miatt volt.


Egyébként ez, amit látsz, a macska harmadik szemhéja. Több oka lehet a harmadik szemhéj előreesésnek, pl szaruhártya irritáció a legvalószínűbb, de lehet Horner szindróma (bár annak már jele is lenne).


Ha nem múlik el, akkor el kell vele menni állatorvoshoz, és akkor kiderül,mi okozza.

2013. okt. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
beteg a szeme,ez nem a nap miatt van.Vidd el orvoshoz aki megnézi és elmondja mi a baj,mert képről nem lehet diagnosztizálni.
2013. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1: pont azért fényképeztem le, mert ilyen volt a szeme. Szóval nem véletlenül pislogás közben kaptam le.

[link]

Ezen a képen jobban látszik a két szeme között a különbség. Én nem tudom orvoshoz vinni, max a szüleim, de ők mindig mindenre azt mondják, hogy nincs semmi baja meg nem lesz semmi baja én meg tökre aggódok:( Nem értem, egyszer normális a szeme, egyszer meg ilyen

2013. okt. 7. 16:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Meg olyan furcsa amúgy.. Nem csinál semmit, csak fekszik vagy ül máskor meg rohangál. és ahova lerakom, ottmarad. pl. leraktam a kinti asztalra egy párnára, és meg se mozdul onnan. pedig máskor rohan hozzám vagy ha leülök akkor az ölembe meg ilyenek. most túl nyugodt. és ráadásul nem dorombol, pedig ő mindig mindenért dorombol, még el se kezdem simogatni, akkor is dorombol. mostmeg hiába csinálok akármit, nem.
2013. okt. 7. 16:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor nyilvánvalóan rá kellene beszélni a szüleidet, hogy el kellene menni az állatorvoshoz, ha nincs jól.

Itt nem fog tudni Neked senki mást javasolni,mint amit eddig leírtunk, gyógyszert sem tudunk írni, betegséget sem, gyógymódot sem. Az állatorvos tudja meggyógyítani.

2013. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, megpróbálom rábeszélni, csak most még nemtudom, mert nincsenek itthon. Majd kb 2 óra múlva jönnek haza, mint minden nap, akkor meg félek már nincs nyitva az állatorvos. de fogalmam sincs.. majd meglátjuk :(
2013. okt. 7. 16:32
 8/12 A kérdező kommentje:
Mit csináljunk akkor, ha most meg tök normális a szeme? Órákon át olyan volt, aztán most jó.
2013. okt. 7. 18:10
 9/12 anonim válasza:
Én sem vagyok állatorvos, szerintem is el kéne vinni, még ha el is múlt, mert az se normális, ha egy kiscica nem rohangál és inaktív. Lehet, hogy a szemébe csak belement valami vagy irritálta valami, de én azért elvinném, biztos, ami biztos :)
2013. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is, de a szüleim nem akarják, mert semmi baja szerintük. Mostmár tényleg jó a szeme meg ő is élénkebb.
2013. okt. 7. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!