Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan gátolhatnám meg, hogy...

Hogyan gátolhatnám meg, hogy elrabolják a macskámat?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos kismacskám nagyon szelíd, hozzá van szokva az emberekhez. Manapság az az új szokása, hogy mikor a családból valaki elmegy valahová, akkor a kapuig elkíséri. Ezzel még nem lenne gond, de sajnos ott is marad, felugrik a kerítés alapjára stb. Ma arra jöttem haza, hogy két cigány gyerek a kerítésen benyúlva megfogta a macskámat és el akarták vinni. (Persze rájuk szóltam és még nekik állt feljebb...) Félek, hogy máskor is meg fogják ezt próbálni, és akkor éppen nem leszek otthon. Még nincs egy hete, hogy valami megölte a másik macskámat, nem tudnám elviselni, ha ő is eltűnne az életemből. Mit lehet csinálni ilyen esetben? Hogyan tanítsam meg neki, hogy csak a hátsó udvaron legyen? Vagy ha el is megy a kerítésig, akkor ne menjen oda minden jöttmenthez? Van valamilyen módszer, vagy riasztó, amitől megijed és nem megy oda? Remélem valaki tud segíteni, mert félek, hogy ellopják, vagy akár egy autó is elütheti. Előre is köszönöm a segítséget!

2013. okt. 24. 16:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nos igen, a legbiztosabb, ha bent van, de mivel ezt a kérdező nem tudja megoldani, más megoldáshoz kell folyamodnia. A spray szerintem ilyenkor nem használ, már volt rá eset, hogy pont ugyanígy próbálkoztak vele, mint te, de nem vált be, de azért megpróbálhatod, hátha neked sikerül.
2013. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!