Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sűrgös! Kiscicának fáj ha...

Sűrgös! Kiscicának fáj ha kiherélik, és mi lesz vele a műtét után?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem...Egyébként nem fáj neki.Elaltatják.Aztán pedig kap fájdalom csillapitót.
2013. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fáj neki, hála a modern orvostudománynak, ami feltalálta és alkalmazza az érzéstelenítést, kábítást, altatást!


Mi lesz utána? Egy boldog kövér lusta cica lesz, mint Garfield! Nem érez vágyat a csavargásra és arra, hogy összeverekedjen a többi kandúrral, így a képe se lesz összekarmolva...

2013. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha foglalkozol vel akkor nem fog elhizni.Az én kandúrok is ugyanolyan maradt mint régen csak épp nem csavargott.
2013. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,csak félünk attól,hogy mi lesz vele a műtéten.Nagyon-nagyon eleven cica!!:)
2013. nov. 18. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne félj. :) Én a lány cicám ivartalaníttattam. Neki kb 6 cm vágás volt a hasan mert kölyke is volt. Szóval fiú cicával kevesebb macera van.
2013. nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miénk pont tegnap volt ivartalanítva. Előtte estétől már nem evett, aznap estig (olyan 11-ig) kicsi kótyagos volt, sokat aludt és 2x hányt, aztán olyan 11 felé elkezdett kicsit mocorogni és már egyenesen ment, kapott enni. Az estét végig aludta ma meg már játszadozik, igaz kicsit óvatosabbnak tűnik, de már tuti jól van :)

Jövő hónapban megy a lány cica, na nála kicsit jobban izgulok.

2013. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Áprilisban lett ivartalanítva.Reggel 9-re vittem, délben már itthon is voltunk,délután 5-kor már olyan volt mint régen.Evett ivott,játszott...Azóta se hízott el,csak előnyét tudom felsorolni a műtétnek.Nem mászkál el,nem verekszik,nem büdös (annyira)a pisije,nem csinál felesleges kiscicákat...stb.
2013. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Az állatok kicsit máshogy vannak a fájdalommal mint mi.... Magasabb az ingerküszöbük.... Mig egy ember egy 6cm-es vágással, még nem kezd aznap rohangálni, addig egy állatnak ez nem akkora gond...

Csak, hogy egy példát mondjak, a csikókat úgy herélik, hogy az orrukra helyeznek egy úgynevezett pipát. Ez egy madzagból+egy fadarbból áll. Amikor éppen végzik a műtétet, akkor ezt a pipát megcsavarják, ami fáj neki, annyira, hogy közben észre sem veszi, hogy ugrottak a golyók... Tudni kell, hogy a lovakat lehetőleg nem szerencsés altatni, bódítani, mert bélcsavarodást kaphatnak, ha hosszabb időre lefektetik őket....

2013. nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziaszia,

A mi cicámkat egy éve ivartalanították. Altatásban csinálják. Reggel vittük és kora délután már mehettünk is értes. Aznap kicsit kótyagos volt és úgy láttam , hogy a fel-leugrálást még mellőzi, de amúgy semmi nem utalt arra, hogy rosszul lenne. Evett, aludt rendesen. Másnapra már visszakaptuk a régi játékos, ugrabugra cicánkat. Amikor elkezdett ivarérni olyan volt, mint egy kretén. Agresszív volt, össze-vissza jelölgetett a lakásban. Az ivartalanítás után ez teljesen elmúlt, visszakaptuk a dorombolós, bújós cicánkat. Egyáltalán nem lustult és nem hízott el. Naponta egy alutasakos kaját kap két részre elosztva reggel és este. Száraz kaja ( kifejezetten ivartalanított macskáknak ) mindig van kitéve, de soha nem falja fel az egészet.

2013. nov. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lány cicánál sem kell aggódni, a felépülés csak annyival lassabb, hogy ha jól emlékszem 10 napig bent van a varrat, amit némelyik cica állandóan piszkál. Erre nagyon kell figyelni, mert ismerősnél kibontotta a cica és nagy baj lett belőle. Ha jól viseli a gallért, amit kap, azt rajta kell hagyni. Ha nem, akkor meg szemmel kell tartani és ha kinti cica, akkor sem szabad kiengedni csak varratszedés után. Anyukám valami krémmel kenegette a sebet, aminek utálta az ízét a cica, ezért nem piszkálta.
2013. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!