Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatgyilkosok, nem éreztek...

Állatgyilkosok, nem éreztek bűntudatot? Állatszeretők, nem éreztek haragot?

Figyelt kérdés

Nyuszi


Egy virágot téve a sírodra megdördül az ég. A föld betakar, örök álom vár rád. Remélem, boldog leszel a másik világban és szabad, akár a szél.

Pillantásod élénken él emlékeimben, úgy szerettünk, ahogy soha senki mást. Ám egy érzéketlen személy elvett téged tőlünk. Nem érdekelte, mit éreznek mások, mikor élettelen tested előkerült a homályból. Nem számított neki az ezernyi könnycsepp, miket érted hullattunk. Mint a sötétség démona, mérget szórt amerre járt, halált hagyva maga után.

Gyilkos jár köztetek emberek!

Nem a vérszomjas, elmebetegfajta, de attól még gyilkos. Nem foglalkozik másokkal, csak önmagát élteti.

Talán nem tudja milyen, mikor egy cica minden szeretetével megajándékozza. Mikor hazaérve az iskolából vidáman, nyávogva köszönti gazdáját. Mikor dorombolva kuporodik az öledbe vagy a cipőfűződdel játszik. Mindezt nem értheti, mivel nem élte át. De ez nem mentség arra, amit tett. Fagyos szívvel hagyott elpusztulni kínok közt, egyedül. S nem te voltál az egyetlen áldozata.

Gyereksírás töri meg a csendet, zuhogni kezd az eső. Megrendült lélekkel, fájdalommal telve hagyunk hátra, búcsút veszünk tőled. Sosem felejtünk el, az idők végezetéig megőrzünk emlékeinkben.

Az éjszaka hercege pedig megkapja méltó büntetését. Aki ilyen aljas dolgokat művel, az égjen el a pokol legmélyebb bugyrában szenvedve, úgy, ahogy azokkal tette, akiktől elvette az életet.


Ezt minden embernek üzenem, aki valaha is mérgezett már meg állatot, s azoknak is, akik még csak gondolkoznak ezen. -_-" Remélem, senki sem ismer magára. Ha igen, szégyelje magát!



2013. dec. 6. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A mérgezés elítélendő.

Viszont a nyulakat mi is megöljük, hiszen az eredetileg egy haszonállat, mint a disznó. Ettől nem vagyunk gyilkosok.

2013. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nyuszi a cicánk neve volt :(

Nem mindenki eszik nyulat, de az is igaz

2013. dec. 6. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem érzel bűntudatot, mikor az állatod az állatorvoshoz viszed? Nem érzel bűntudatot, mikor orvoshoz mész, gyógyszert szedsz, elvárod, hogy a sampon ne vakítson meg stb.? Kicsi gyermek, te is gyilkos vagy, csak te homokba dugod a fejed és mást bízol meg a piszkos munkával. De abban a percben, hogy állatokat megmérgeznek (ismertebb nevén ez a gyógyszerkísérlet) azért, hogy abból tudást nyerjenek, amire neked szükséged van, amit te egyenesen követelsz, hogy alkalomadtán a beteg macskád meggyógyuljon; megszűnik bármiféle erkölcsi alapod az ítélkezésre. szokjad szépen a gondolatot, hogy ki az a tükörben, akit sose akarsz meglátni...
2013. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hanem, hogy valakinek elege van az állatokból, ezért patkánymérget rak mindenhova és kinyírja az összes állatot a környéken...

A kísérleti alanyokat is sajnálom :(

2013. dec. 6. 20:22
 5/10 Gyémántlány ***** válasza:
100%
Az unokatesóm és én kisgyerekek voltunk, mikor a kérésünkre Mama és Papa befogadtak egy cicát a szomszédból, ahol éppen sok kölyökmacska született. Bence cica nagyon óvatos és félénk volt, úgy gondoltuk, túlságosan elővigyázatos ahhoz, hogy baja legyen. Alig volt két éves, egy falubeli férfi megmérgezte, és meghalt. Nagyon szomorú volt az egész család, és a nagymamáék érezték, nem tudnak macska nélkül élni. Így került hozzájuk Maszat. Maszat az a kedves kis élőlény, aki mindenkinek hagyta magát megsimogatni, egy kis finomságért cserébe. Őt is megmérgezték! Hatalmas műtéte, hónapokig tartó gyógyszerkezelése volt, mire felépült, a hasán sokáig nem nőtt szőr a metszés miatt. Pár évvel később ismét mérget kapott, ekkor szerencsére magától legyőzte a dolgot, bár nagyon aggódott érte mindenki, és az orvos is azt mondta, hogy még egyszer felesleges és kockázatos műteni, ezért maradt "magára" akkor. Nem vagy egyedül. Mások is vesztették el egy ilyen ember miatt csodálatos társukat. A cicák sincsenek egyedül. Más cicákat is megmérgeznek. Bár attól tartok, ezt a fájdalmat sem az állatgyilkosok, sem más állatszeretők nem érzik, csak az aki megélte, aki végignézte, aki megkönnyezte egy állat halálát már.
2013. dec. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Be kell látni, hogy ez a világ sajnos túl sok veszélyt rejt a macskákra nézve. Nekem már soha nem lesz kijárós macskám. Gyerekkoromban folyamatosan voltak macskáink, egy-két éven belül mindegyik eltűnt, vagy elütve találtuk meg őket.

Az sem biztos, hogy a mérgezés szándékos, főleg, hogy a cicák kilométerekre eljárkálnak, nagyon sok helyen tesznek ki mérget a rágcsálók ellen, amit a macska is megehet, illetve elkaphat mérgezett egeret is. Ahogy az ember a kutyáját sem hagyja kóborolni, úgy szerintem a cicáját sem lenne szabad hagynia. Azután meg már késő a bánat.

2013. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Az én Móricomat is megmérgezték. Hogy szarjon sünt az ilyen!
2013. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem is de még él
2014. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám, Kamilla, egy meleg nyári napon ajándékot hozott: egy kis zacskót, benne piros porral (?).Patkányméreg.Anyukám azonnal rohant vele a gyógyszertárba (ott volt k-vitamin) de nem adtak...Na fa**a, szerencse, hogy jófej volt a szomszédunk, bevitt a városba, ott már kaptunk.Én nem éltem volna túl.2 éves volt akkor (most 6)
2015. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
én nem értem, hogy miért teszik. mi a jó nekik abban, hogy megmérgeznek egy állatot? remélem, levágja lábukat a vonat. pl. vagy egyéb dolog történik velük. dögöljenek meg az ilyenek.
2015. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!