Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gyerekek mellé szeretnénk...

Gyerekek mellé szeretnénk kiscicát. Családi házban lakunk, így bent is és kint is lehetne. Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 22. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp fajtatiszta cicát szeretnél? Szerintem egy házi macska is nagyon jól érezné magát veletek és akár a menhelyről is el tudnál hozni egyet! :) Én fajtatiszta macskát biztosan nem tartanék kint, mert valakinek úgyis annyira megtetszene, hogy elvinné magával, nem beszélve arról, hogy akár több százezret "ér" a cica. Az én személyes kedvencem a Ragdoll, nagyon nyugodt természetű, imádja, ha dögönyözve van és kimondottan családi cica.
2014. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kozonséges házicicát, a menhelyek tele vannak pici cicákkal, szebbnél szebbek. Ne gazdagítsd a tenyésztoket! Fogadj orokbe! Ugyanúgy fog játszani, amíg kicsi, és ugyanúgy fog lustálkodni, amikor nagy lesz, mint a fajtiszta.
2014. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem javaslom, hogy pénzért vásárolj valamiféle fajtatiszta macskát, amennyiben kinti-benti lesz. Sajnos a kijárós macska fogyóeszköz. Akárhol találsz ajándékba elvihető kiscicát, tele van velük minden internetes oldal. A faluban, szomszédoknál is érdemes körbekérdezni. Onnantól már csak az a kérdés, mennyire legyen kölyök, fiú vagy lány, milyen színű, milyen szőrhosszúságú, milyen fejformájú, azaz csak a beleszeretés dönt.

Mi tanyán élünk, és én pl mindig olyan cicákat kerestem, akik jó egerésző szülőktől származnak és nem lakásban születtek, hanem rendes "kinti" macskának. Ezután jött a többi tulajdonság.

És még valami: az sem jelent semmit, ha egy két hónapos kiscica nem szelíd. Adtam már úgy ajándékba cicát, hogy szó szerint átharapta a hüvelykujjamat, merő vér volt mindkét kezem, mire a két 8-hetes macsekot betettem a hordozóba - mert az anyjuk a padláson ellett meg, és a kicsik 4 hetes korukig embert nem is láttak. Egy hét múlva hívott a srác, hogy a cica az ágyban alszik és nyakmelegítőként "használják".

2014. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A menhelyre nem is gondoltam, de nagyon jó ötlet :)
2014. jan. 23. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!