Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a következőről a véleményetek?

Mi a következőről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Egy sérült kóbor cicát (valószínű kutyák támadhatták meg szegényt) vittek az állatmentők egy budapesti állatkórházba, akinek az ellátását egy állatvédő alapítvány úgy tűnik finanszírozta volna. Mi találtunk rá a cicára, (én etettem mindig a többi kóbor cicával együtt)és egy fiatalember segített, aki szintén nagyon szívén viseli az állatok (cicák) sorsát. A cica nem tudott lábra állni, reszketett, keservesen nyávogott. Elláttuk, pokrócba bugyoláltuk, egy éjszakát nálunk volt, mert a fiatalember másnapra tudta elintézni,hogy jöjjenek érte. A cica tényleg nem a legjobb állapotában volt, biztos voltak szegénynek fájdalmai, ha simogattam a buksiját, akkor elhallgatott, elaludt. Amikor elvitték a cicát (volt állatorvos velük) azt mondták felépül. Akivel tartottuk a kapcsolatot utána telefonon, úgy tűnt kicsit hablagyol összevissza a cica állapotát illetően, aztán egyszer el is felejtett visszahívni. Elhintett egy olyan infót is, hogy talán olyan vizsgálatok kellenek a cicának, amiket az alapítvány nem biztos, hogy fizetni fog, de akkor sem engedik elaltatni a cicát, hanem akkor viszik egy másik kórházba, ahol esetleg olcsóbbak lesznek a költségek. Írtam a kórháznak, az alapítványnak, az állatmentőknek, akik elvitték, hogy adjanak infót a cicával kapcsolatban, de sehonnan sem jött válasz. Én sejtettem, hogy a telefonos informátor sem mond igazat, éreztem, hogy a cica már nem él, elaltatták, még másnap, mikor elvitték. Tudtam, hogy úgy ugrasztom ki a nyulat a bokorból, ha mondom, hogy szeretném a cicát meglátogatni, lehet-e. Rögtön zavarba jött, azt mondta hívjam vissza este, és akkor már többet tud mondani. Olyan zavarosan, halkan és hadarva beszélt, hogy szinte alig lehetett érteni belőle valamit. Én már tudtam, hogy este bejelenti a cicát elaltatták, így is lett. Aztán utólag kérdőre vontam őket, hogy miért nem lehetett ezt megmondani, és válaszolni, és még nekik állt feljebb. Az orvos azt mondta, menthetetlen volt a cica,akkora harapás volt rajta, hogy nem állt volna soha lábra, vagy a műtőasztalon hal meg. Lehet, de miért nem lehetett ezt elmondani normálisan, és miért kellett ködösíteni, és egymásra mutogatni, mert utólag már ezt tették. Nem tudom magam túltenni rajta (bár már nem tudok mit tenni) hogy esetleg a cicát azért kellett elaltatni, mert nem fizették tovább utána a költségeket, vagy ha nem tudott volna teljes értékű cica lenni, sántított volna, akkor az alapítvány esetleg félt, hogy nem tudja majd örökbe adni. De most olvasom, hogy olyan állatokat, cicákat megmentenek, hogy pl. 3 lába van, legyengült immunrendszerrel, és befogadót keresnek neki. Vagy olvastam egy cikket, hogy szintén egy talált cicát bedarálta az autó szervó ékszíja, eltört a medencéje, de fel fog épülni, csak lehet kicsit sántikálni fog. Szóval, hogy olyan állatokat, akik már tényleg épp, hogy élnek, mégis megmentik őket. Ez a cica azért annyira rosszul nem volt. Nagyon sajnálom, mert nagyon kedves cica volt, és lehet később mi is örökbe fogadtuk volna, ezt el is hintettük egyszer, de szerintem már akkor késő volt. Én most nem tudom, de lehet, hogy csalódtam, az állatmentőkben, a menhelyekben, és az állatorvosokban is, mert, ha csak az anyagiakon múlt, még lehetett volna várni. Én úgy gondolom, most itt az állatmentők sem tettek meg azért mindent, hogy ez a cica életben maradjon, ha lehetett volna. Szóval most már mindegy, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2014. jan. 30. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem az a véleményem, hogy ma Magyarországon, ha nem követed szoros figyelemmel, hogy egy szeretteddel hogy bánnak az orvosok (legyen az akár állat, akár ember), akkor nem lesz jó vége a dolognak. Ez sajnos így van. Nagyon csúnya dolog volt tőlük, hogy letagadták. Miért nem hívtak fel téged, és közölték, hogy ennyi meg ennyi Forint lenne a kezelés. lehet, hogy össze lehetett volna gyűjteni...


Én már tapasztaltam emberrel, állattal kapcsolatban is, hogy ott kell az orvosok sarkában lenni, és odafigyelni, hogy mit csinálnak, és miért. Jobb az.


Nem tudom, melyik állatmentő szervezetet kerested meg, de nemrég a húgomnak is negatív tapasztalatai voltak sajnos az egyikkel...

2014. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Abban egyet értek, hogy el kellett volna mondaniuk, mi történt. A dolog másik oldala pedig az, hogy ha odaadod nekik a cicát, ők döntenek arról, hogy milyen költségeket, milyen kilátásokat vállalnak be vagy nem vállalnak be. Sok helyen a beteg állatot elaltatják, mert nincs rá pénz, sok helyen százezreket költenek rájuk, mindenki a lehetőségeihez mérten. Sajnos el kell fogadni, hogy így történt, hiszen amit fizettek, ők fizették, nem pedig te. Ha nálad lett volna a cica és nem lett volna rá pénzed és nem is találtál volna senkit, aki finanszírozza, neked is el kellett volna altatnod, mert ha nincs pénz, nincs mit tenni.

Én inkább megmaradtam volna, mint ideiglenes befogadó, háttérben az alapítvánnyal, így elsőkézből értesültem volna mindenről és ha ők nem is tudták volna finanszírozni, meg lett volna az esély, hogy egy másik alapítvány segítsen.

2014. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A fiatalember intézte ezeket az állatmentőket, akiket most nem neveznék itt meg, esetleg priviben, ha gondolod.

Én azt hittem az állatmentők, állatvédők minden egyes állatért harcolnak a végsőkig, amíg megmenthetőek. Én úgy érzem itt nem tettek meg mindent. Na és most már az állatmenhelyeket, meg az alapítványokat sem értem.

A húgodnak milyen negatív tapasztalatai voltak?

2014. jan. 30. 12:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Valetta: csak nekem azt mondták az állatmentők, hogy nem engedik elaltatni, akkor keresnek egy másik kórházat, vagy alapítványt, én ebben bíztam. Jó egyébként a többiben igazad van!
2014. jan. 30. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Talált a húgom egy sérült kölyökkutyát nemrég. Volt a lábán egy csúnya seb, és alultáplált volt. Kopó keverék lehetett.

Telefonálgatott, hogy befogadnák-e a menhelyek, vagy tudnának-e rajta segíteni. mivel a húgom intenzíves ápoló, alapszinten ellátta a sebet. és még utána ő volt a rossz facebookon (ott is megosztotta a kutya fényképét), hogy biztos ő verte meg, miért olyan sovány az a kölyök stb.


Nagyon csalódott volt akkor, ő csak jót akart...Meg is volt a véleménye az állatvédőkről akkoriban. Amúgy a kiskutya jó helyre került.

2014. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértelek.

Másodmagammal mentettem már kutyát ezen az oldalon keresztül (a kérdező találta és kérdezte, mit csináljon), cirka 300 km-ről. Egy fuvart kértünk az ottani menhelytől, aki a kutyát nem akarta bevenni, de nekünk csak annyi kellett, hogy a megtalálótól hozzák el egy másik személyhez, onnan pedig hozzám. Előre kérték a fuvardíjat, át is utaltuk, aztán persze nem mentek a kutyáért, úgy kellett vonattal + kocsival elhozni 300 km-re. A kezelés volt cirka 100 ezer, de az itteni állatmentők nagyon jók, nem sajnálják a pénzt, de nagyon meg kell válogatni, hogy kinek adja az ember a talált jószágot, főleg, ha beteg.


Priviben megírhatnád, mert ismerek egy pesti srácot, aki ideiglenes befogadó és elég szegényesek a körülményei, csak kíváncsi vagyok, hogy ők voltak-e azok.

2014. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gabica: Örülök, hogy rendbe jött végülis a kutyus, és jó helyre került. Igen, nekem is megvan most már a véleményem, az állatvédőkről, állatmentőkről is.
2014. jan. 31. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!