Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudok legkönnyebben...

Hogy tudok legkönnyebben belenézni a cica szájába? Persze úgy hogy ne fájjon neki.

Figyelt kérdés
Kiscicám kb 4hónapos pár napja nem akar enni ha eszik ki is jön belőle hasmenéssel. Inni iszik de csak ha odateszem magától nem megy. Eddig semmi baja nem volt, vidám játékos kiscica volt. Mostmár csak keservesen nyávog és alszik. Addig nyávog még ölbe nem veszem. Ha esetleg eszik utána fogcsikorgató hangot ad ki vagy mintha egy csontot vagy valami keményet ropogtatna. Valami ötlet hogy ez mitől lehet? Kedden viszem az orvoshoz de addig jó lenne valami tanács a tapasztalataitok alapján. Köszi!

2014. márc. 2. 16:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%
Szerintem,vidd el állatorvoshoz,az mégis jobban ért hozzá mint mi :)És ő tanácsot is tud adni :)
2014. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze viszem, de keddnél előbb sajnos akárhogy szeretném nem tudom. Az még sajnos két nap és addig kéne valami jó tanács. Hátha valaki már tapasztalta ezeket a cicáján és tud segíteni addig is.
2014. márc. 2. 16:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tenni semmit, mert nem tudod, mi baja van. Itasd rendszeresen és kajával is kínáld, hátha eszik. A szájába belenézhetsz, de még ha látsz is valami gyanúsat, úgysem fogsz tudni vele mit kezdeni. Majd az orvos megmondja. Ha nem tudja, kérj további vizsgálatokat.
2014. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Óvatosan húzd nyisd ki a szájját és ugy néz bele. Ugye semmilyen tehén tej alapú ételt nem adsz neki? Arra a cicák allergiásak és ettől is lehet hasmenésük.
2014. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem eszik semmi olyat. Nagy ritkán kap sajtot ha kunyerál de nem nagy mennyiséget egy két körömnyi kockát, de mostanában nem kapott. Cicatejet szoktam csak neki adni. Ha enni nem eszik de iszik vizet mert csak az kell neki akkor is kiszáradhat?
2014. márc. 2. 16:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Tejet semmiképp ne adj neki. Vizet mindenképp igyon. Halas macska kaját adj neki. Konzervben. Semmi zsírosat ne egyen. Főtt csirke hus is jó. Háj nélkül. Nyalogatja magát? Dokihoz majd mindenképp vidd.
2014. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy amugy is nagyon vàlogatós tegnap próbálkoztam a főtt hússal de nem evett egy falatot sem. Ma kb két darab junior konzervhusit ami nem túl nagy. Csak azt nem értem akkor mit tud még fosni? A másik meg hogy mi ez a törcögő hang a szájában. Megnéztem de nem látok benne semmi szokatlant igaz nem nagyon engedte pár másodperc volt csak. Igen nyalja magát. Az jelent valamit?
2014. márc. 2. 17:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Orvoshoz mindenképp elviszem de a munkám miatt sajnos nem tudom holnap csak kedden. :-(
2014. márc. 2. 17:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Kinti vagy benti cica? A szőrét azért nyalj mert tisztitja magát bár gondolom ezt te is tudod. Ha kint volt lehet meg evet valamit amit nem kellet volna. Esetleg rázza a hideg? Lehet lázas is. Csak az a vaj hogy cicánál a seggébe kell tenni a lázmérőt azt inkább orvos csinálja nehogy valami bajt okoz neki te inkább a kevésbbé hatásos modszert válaszd ha megakarod mérni a lázat ted a "honaljába"(ez szerintem nem olyan hatásos) de kb tudni fogod a test hőjét a macskák normál testhője (38-38,5 fok). Ezt csak azért irom mert lehet ezért van fogcsikorgató hang mert rázza a hideg.
2014. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
:) Azért kérdeztem hogy nyalja e magát. Mert az fontos. Akkor nem hagyta el magát annyira. A macskáknál is van parvo vírus. Googlezz utána. Ettől pár napon belül elpusztulhatnak. A 3-4 nap kicsit túl sok. A munkába menet, vagy haza jövet, ugorj be az állatpatikába és kérj ott rá valamit a hasmenésre. A fogcsikorgatäs miatt hívd fel az állatorvost majd ajánl valamit. Illetve ad tanácsot. Víz mindig legyen előtte.
2014. márc. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!