Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik más, használható...

Létezik más, használható gyógyszer depresszióra?

Figyelt kérdés

Teperin nevű gyógyszert (különböző eredetű depressziós állapotok, idült idegi fájdalmak kezelésére valamint a migrén profilaxisára szolgáló készítmény) lehet helyettesíteni valami mással? Esetleg nem tablettával, hanem folyadékkal, vagy alkalmanként injekcióval.. Akármivel?

Ezt kéne szednie a macskámnak, de felsültünk, nem eszi meg, nem nyeli le, percek múlva is képes szemközt köpni vele, hiába szorítom össze a száját.


2009. dec. 13. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a kerdesedre nem tudok valaszolni, viszont lenne egy otletem.

Hatha ne probaltatok meg.

Ha esetleg porra tornetek a tablettat, es beletennetek egy kis majkrembe. Hatha ugy megeszi.

Amugy a szajba ujjal lenyomasos modszer csak ugy mukszik igazan, ha hoza megmaszirozod a gigajat, hogy nyelesi reflexe legyen. Igy kenytelen nyelni.

De a majkremes megoldas kimeletesebb.

(vagy barmi amit szeret es nem szaraz kaja)

2009. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak azt szeretnem kerdezni, hogy a ful hatrahuzos modszerrel adjatok be neki?

Nekem az orvosom mutatta es eddig minden gyogyszer szepen lement kivetel nelkul.

A kajaba toroset otthagyja mindig :(

Leirom mirol is beszelek, hatha nem mutatta a dokid. Tedd a fulei ele a kezed es erosen olyan mozdulatot csinalj, mintha simogatnad. Automatikusan ki fog nyilni a szaja. Tartsd ugy es egy hatarozott mozdulattal tedd a torkahoz a gyogyszert. Azonnal nyelni fog, nekem mindig sikerult elsore lenyeletni igy.

2009. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugye ez nem komoly, hogy macskának Teperint kéne szednie?? Megáll az eszem! Én embernek sem adnám, nemhogy egy pár kilós állatkának. Keressetek inkább másik állatorvost.
2009. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Feliway párologtató a humánus és állatbarát megoldás ilyenkor.
2009. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi lelkibeteg, már magát kopaszító macskánknak csak több kiemelt törődést és simogatást írtak elő a többi macska mellett. Helyre is jött.
2009. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Három állatorvos látta őket és mondta ezt a gyógyszert, de úgysem eszik meg, úgyhogy végülis mindegy. Tudják, hogy mi a jó nekik.:)

Az a bajuk, hogy a kasztrálás után pár hónappal elkezdtek nem pisilni. Volt ultrahang, hólyagszúrkálás, de semmi betegséget nem találtak. A kandúr most már pisilget, a kislány is, csak egész nap a wc-ken ül. Ő borzasztóan meghízott a műtét után, nem tudom lefogyasztani, szerintem ez is zavarhatja szegényt. Mostanában keveset tudtam vele foglalkozni, de most két napja minden délután elkapom, az ölembe ültetem és simogatom, beszélgetek vele. Hát, ettől olyan boldog, hogy kétoldalt folyik a nyála!:D Régen is mindig ezt csinálta.

2009. dec. 17. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!