Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő után kellene...

Mennyi idő után kellene hatnia az antibiotikumnak? Mi lehet a baja neki?

Figyelt kérdés
Tegnap estefele elvittem a macskámat orvoshoz, mert napok óta rossz volt a közérzete, alig evett csak sokat ivott. Kiderült lázas, kapott lázcsillapítót, antibiotikumot. Sajnos azóta talán még rosszabbodott az állapota, mert már egyáltalán nem eszik, inni még iszik.
2014. ápr. 4. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A taknyos macskám tüneteit kb. két nap alatt múlasztotta el az antibiotikum, de ez nem jelenti azt, hogy minden macska minden betegségére elég egy injekció. A kutyám pl. egy hónapig naponta kapta.

A szájába belenézett az orvos? Szerintem hívd fel és kérdezd meg, visszavidd-e.

2014. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy 3 nap múlva vigyem vissza. Igen, belenézett a szájába, sőt egy fogát ki is húzta neki elől, mert már nagyon lötyögött neki. De nem emiatt beteg szerintem. Köszi a választ!
2014. ápr. 4. 11:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Gyulladástól simán lehet lázas, na de akkor mi baja? nem mondta? Az baj, ha egyáltalán nem eszik iszik! Inkább ne várj 3 napot, menj vissza, vagy legalább hívd fel!
2014. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem mondta mi baja. Vett vért is, az eredmény még nincs meg. Most evett egy kis száraz tápot. Még így is jó erőben van,mert nagy cica termetre is, vagyis hosszúságra és hát 7 kg volt, most 6,5 kg. Remélem jobban lesz, nagyon aranyos, kóbor cica volt, akit úgy fogadtam be és hát mindig kijár, nincs is a lakásba alom neki.
2014. ápr. 4. 12:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Valószínű kint szedett össze valamit, remélem nem kullancsot.
2014. ápr. 4. 12:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze, de nem jó ha hirtelen fogy, és azért egy átlag ember úgy 10x lehet annyi mint ő, tehát ha 70 kg-ból fogy 1et az nem baj, de neki a 7ből 1 az hirtelen fogyás! Az a tizede, ez olyan mintha te 10 kg ot fogynál egyszerre, az nem egészséges! Én visszavinném, hogy hogy nem mondta?! Akkor kérdezz rá!
2014. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A sokat ivás betegség jele lehet (vese, máj, cukorbaj pl) a vérvétel eredménye fontos lenne. Ha nem lett jobban mindenképp vidd hamarabb kontrollra.
2014. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nemrég értünk vissza az orvostól. Újra lázas szegény, kapott megint antibiotikum injekciót. A vérvétel eredménye még nincs meg. A szájába kentek neki valami barna kenőcsöt, hogy legyen étvágya. Holnap megint visszavisszük, ha nem lesz jobban. Ha lázas lesz csinálnak neki leukózisra tesztet. Nem tudom az a betegség mennyire gyógyítható.
2014. ápr. 4. 19:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Szegényke! Itt a leukózis, nem mondok semmit, döntsd el te!

[link]

2014. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni, leukózissal évekig élhetnek a macskák tünetmentesen, vagy csak másodlagos fertőzésekkel, mint a "megfázás", láz. Volt két pozitív macskám is, végül húgykő lett a vége mindkettőnek, nem a leukózis.


A fogát mikor húzták?

2014. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!