Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica levalasztasanak...

Kiscica levalasztasanak idealis ideje?

Figyelt kérdés
A torveny szerint 8 het a minimum, amit az anyaval kell toltenie a cicanak, kutyanak egyarant. A kutyat a legtobb tenyeszto ki is adja 8 hetesen, cicaknal viszont altalaban 12 hetes kort olvasok. Van ennek valami oka?
2014. ápr. 9. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Van amelyik egy évig is szopizna! :) Szerintem 8 hetesen el lehet választani őket! Az két hónapos kor! Az enyémet 4 hetesen találtuk, szerintem keveset is szopizhatott, nagyon sovány volt kb már egy hete utcán lehetett az azt jelenti hogy éppen csak menni kezdett kidobták az utcára! Kénytelen volt megenni a junior kaját... szegényem :( még mindig összeszorul a gyomrom mikor arra gondolok mennyit éhezett és csak sírt és sírt! :(
2014. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legtöbben 8 hetesen választják el a cicákat az anyjuktól. Bár nekem is fura volt mikor a perzsa macskám elérte a 9 hetes kort és irtam a nőnek, hogy mikor mehetek érte akkor azt írta, hogy 3 hét múlva.


A kennelesek betartják a 12 hetes kort. Talán azért is mert így többet tanulnak a szüleiktől bár ezt nem tudom pontosan én sem, hogy miért.


De 8 hetesen már nyugodtan el lehet választani az anyamacskától mivel akkor már önállóan esznek. :)

2014. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokkal szocializáltabb, kiegyensúlyozottabb lesz, ha később (10-12 hetes kor körül) lesz elválasztva. Az etetések számát is már csökkenteni lehet, 8 hetesen még napi 4-5x esznek.Az immunrendszere/bélrendszere is fejlettebb egy 12 hetesnek. (Immunrendszer 4 hónapos korra fejlődik csak ki teljesen.)
2014. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az anyamacska automatikusan elválasztja egy idő után a kicsinyeit, de ez változó, hogy melyik mikor. Nálunk egy 12 hetes kor körül szokott megtörténni. A kicsik még bújtak volna, de az anya már nem engedte, morgott rájuk.
2014. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!