Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám sértődékeny. A...

A macskám sértődékeny. A tiétek is?

Figyelt kérdés

Éjszaka mindig velem alszik, persze rajtam/mellettem helyezkedik el, hogy ne tudjak mozdulni sem.. Ha arrébb húzom a takarót, megharap, megsértődik, és úgy kell utána menni, hogy bocsásson meg.

Múltkor a pólómon volt az első 2 lába, próbáltam szépen, kedvesen levenni róla a macskát, erre megharapott.

A tiétek is ilyen?



2014. ápr. 16. 23:30
1 2
 1/16 sajt22menőgyerek válasza:
24%
Mondjuk ne melletted aludjon a macskád!
2014. ápr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

:D Tényleg utána kell menni.

Meg ha vmit nem csinálhat (pl. nem mehet ki), akkor lefekszik a kis helyére, befordul a falhoz, és hozzá sem lehet szólni min. 3-4 órán keresztül..

2014. ápr. 16. 23:39
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha mellettem aludna, nem lenne gond, csak az a baj, hogy rajtam alszik..
2014. ápr. 16. 23:41
 4/16 anonim ***** válasza:
Jópofa lehet. :) az enyémek nem ilyenek, de nekem vicces, mikor a macskák durciznak.
2014. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem, bár félig a szomszédé, félig mindenkié. Jámbor, kissé buta jószág és elég mostoha kölyökkora volt, örül, ha etetik és simogatják.

Minden macskánk más személyiségű volt, de egyik sem volt sértődős.

Ha lenne macskám és harapdálna éjjel, nem jöhetne be a szobámba, ennyi. Majd biztos egy macska által hagyom magam terrorizálni a saját házamban...

Amúgy a fentebb említett részmunkaidős macska idehozta a kölykét is, az már érdekesebb. 1 másodperces váltással képes előadni a panaszos kiscica, illetve a "hozzám ne nyúlj, mert szétkarmollak!" szerepet, ez utóbbi nem valós, ha pedig enni kap, simogatható és dorombol. Ő ilyen, lassan kézhez szokik azért...

A saját macskáinkat bármikor megfoghattam, a legtöbben szerették, némelyik nem mindig, akkor lelépett, de még karmolni is csak véletlenül karmoltak. Ez a harapás és sértődés már elég rossz modorra vall az én szememben.

2014. ápr. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Elkényeztetted. Valaha régen volt egy kis ezüstcirmosom, az anyjának nem kellett, én neveltem fel. Senki más nem bírt vele, hozzám ragaszkodott, olyan volt, mint egy hűséges kutya. Amikor beteg voltam, belógott a szobába (nem akarta senki beengedni), végigfeküdt a mellemen, finoman pofozgatott, dorombolt. Ha sziszegtem, pofozgatott, de soha nem karmolt, vagy harapott. Sajnos rákban pusztult el.
2014. ápr. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ilyen a személyisége. Amikor hozták 6.5 hetesen, nem úgy mint egy átlag macska, hogy megijed az új környezetétől, ő már akkor szaladgált, játszott, evett, ivott stb. Nagyon erős személyisége van, és vannak olyan dolgok, amiket (sajnos) nem lehetett "kinevelni" belőle, mint például a sértődésképpen való harapás.
2014. ápr. 17. 00:33
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom a cicádat. Viszont lehet igazad van, hogy kicsit el van "kapatva"..
2014. ápr. 17. 00:34
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez olyan, mint ahogy a gyerek sem uti meg az anyjat, a macska sem haraphatja meg a gazdajat, hiaba sertodekeny...

Ha megharap, racsapsz (nem erosen persze, csak hogy lassa, te is tudsz megsertodni...) Es kesz. Vannak athaghatatlan hatarok az eletben. ez is egy ilyen.

2014. ápr. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nekem mondod nekem ha nem simogatommeg vagy nem olvasok a gondolatában mit akar akór megsértődik
2014. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!