Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dagaszt. Leszoktatható?

Dagaszt. Leszoktatható?

Figyelt kérdés
Esténként a cicám felmászik az ágyba mellém, behelyezkedik, dorombol és elkezd dagasztani az arcomon. Nagyon édi meg minden, de ilyenkor mindig megkarmol egy csomószor. Rendszeresen vágom a körmét, de még akkor is. Leszoktatható arról, hogy mindezt az arcomon végezze? Nem merek rászólni, mert akkor elmegy és megsértődik, azt meg nem szeretném, olyan édi, amikor velem alszik. Mit tehetnék?
2009. dec. 23. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

háháháhá :D

bocsi, de nagyon vicces :DDD

Hát ha nem szólsz rá szerinted miből tudná, hogy nem kéne ilyet tenni?

2009. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Edes!!!Az en macskam is csinalta kis korban meg nem gond szerintem, akkor faj igazan ha meg no es nagy a korme...

En kerestem neki egy regi szoszos, puha pulcsit es, miutan kimostam egybol ravette magat. Puha volt, illatos, lehetett dagasztani, imadta!(:

Szerintem probald ki, sok sikert!

2009. dec. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
"Rendszeresen vágom a körmét" o_O
2009. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem se vágd a körmét.. Azért macska basszus.


Viszont szólj rá, közepes erővel. Nem kell ordítani, de egy határozott mozdulattal a hasad irányába nyomni és közben rászólni. Neki is az a jó, ha tudja mit szabad és mit nem.

2009. dec. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne vágd a körmét csak reszeld!

Amúgy az előttem szóló már írta h szólj rá és told a hasad irányába. Ez jónak tűnik. Nekem van egy 14 éves macskám, aki velem alszik és néha még mindig rájön a dagaszthatnék és olyankor egyszerűen nem lehet lerázni. Ha Viszont ha elzavarom mégis akkor se sértődik meg csak leköltözik alábamhoz:)

2009. dec. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én kiscicám is ezt csinálja, odébbrakom, de mindig visszajön :D Próbáld úgy helyezni,h ő is megtalálja a helyét és neked is kényelmes legyen.
2009. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A dagasztásról ne akard leszokani, ez annak jele hogy elégedet, de ha zavar hogy az arcodon csinálja, akkor fogs meg a lábait, és vedd le az arcodról, miközben közepes hangerővel mond hogy "nem"! vagy valami ilyesmi szót, amire akarod, hogy hallgasson. nyugodtan le lehe pontozni, és lehet írni hogy nem kutya, meg ilyenek, de az én macskám is így le leszoktatva a bútorok kikarmolásáról, és az akvárium közeléből. Sok Sikert!! -de ne várd, hogy azonnal használjon, ez minimum 2 két ha mindennap legalább addig csinálod, amig meg nem unja és nem rakja vissza a lábát, és MINDIG DÍCSÉRD MEG!-
2009. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért a körömvágással óvatosan mert nekik idegek futnak benne és borzasztóan tud neki fájni ha nem csak a végét vágod le. Ettől még ugyanugy fog karmolni, csak nem nő bele a talpába.

Szólj rá nyugodtan, ha szeretnéd hogy veled aludjon tedd arrébb az ágyon. Ha nem szólsz rá nem fogja tudni hogyaz nem jó.

2009. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez ösztönös dolog a macskával jár mint a nyávogás.Nevelni kell határozottan de szeretettel.
2009. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom, hogy erek és idegek futnak a körmében. A végét szoktam csak vágni, mivel fehér a körme pont látszik, hogy meddig szabad. Nem a dagasztásról akarom leszoktatni, csak nem szeretném, hogy az arcomon csinálja. Próbáltam azt, hogy rászólok, nem is tudja, hogy mit akarok. Próbáltam megpöckölni kicsit erősebben a mancsát, akkor sem hagyta abba. Nincs egyéb módszer a nevelésre?
2009. dec. 23. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!