Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 12 éves lányom macskát...

A 12 éves lányom macskát szeretne, de panelben lakunk, és attól félek, hogy minden csupa szőr lenne, és előbb vagy utóbb megunja ezt az állatot, és nem fogja gondozni, korábban még egy háziállata sem volt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Hagyd rá majd kinövi! Vegyél neki halat vagy hörcsögöt, azzal kevesebb a gond. Aztán ha idősebb lesz és felelőség teljesebb kaphat cicát :)
2009. dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
szerintem elég idős egy cicához és ahoz hogy ne hanyagolja el. főleg ha tényleg szeretné. a halaktól kell inkább félni hogy elhanyagolja őket...nem ekllemes pucolni azt az akváriumot. főleg úgy hogy azokat még simogatni sem lehet.
2009. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

hát.....

olvastam már a neten hirdetést, hogy a kiscsávó macskát akart, de mostmár sokallják, amit a macska eszik (!) és mostmár nintendót akar, vigyék a macskát ...

Te ismered a lányodat!

2009. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

az előbb olvastam egy kérdést, ahol a 12-3 éves kiscsajok szoliznak, festik a hajukat meg műkörmöt cdinálnak.. szerintem azzal van a gond, a cicát pedig nem fogja megunni :) rövidszőrűt vegyél, azt nem olyan nehéz gondozni :) a cicusok nagyon gyorsan megtanulják, hogy hol van a wc-jük, csaj vegyé kaparófát, hogy ne a bútoraid bünhődjenek :D És mennyi pénzt szánnál a macskára? olcsóbb fajtát szeretnél, vagy drágábbak is szóba jöhetnek? olcsóbb: Thai sziámi :) annak szép kerek feje van

Drágább: Brit rövidszőrű :)

2009. dec. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha csak nem perzsa cicát vesztek, nem lesz gond a szőrrel :) Szerintem szerezz egy rövidszőrű cicát (nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, a "keverék" cicák is gyönyörűek tudnak lenni), aki még kicsi, és hozzá tud szokni a lakáshoz. Kérdezd meg egy menhelyen, mert nem csak egy szegény gazdátlan állatot megmentesz, de ráadásul ott ismerik a bent levő cicák természetét, mennyire nyugodt, bírni fogja-e a lakást. A cica nagyon szeretetreméltó, és hálás. Más állatot talán azért unnak meg a gyerekek, mert nem nagyon reagálnak a gazdi szeretetére, pl. hal vagy hörcsög, hanem csak úgy "vannak", nem lehet velük kapcsolatot teremteni - a cica egész más! Remélem, Te is meg fogod szeretni!
2009. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.Azt hiszem tényleg jó,hogy a lányom nem festi a haját stb,hanem inkább az állatokért rajong ;) Alapvetően én is szeretem a cicákat,nagyon aranyosak,csak nem tudom elképzelni a saját lakásomba,de még a párommal megfontolom.És még egyszer köszönöm :)
2009. dec. 26. 16:20
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

én 4 évig könyörögtem egy macskáért, most meg kaptam karácsonyra egy brit rövidszőrűt, egy házi cica is simán megteszi, ha nem futja rá, azt is lehet szeretni ugyanúgy. :)


14f

2009. dec. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha felnőtt rövidszőrű cicát fogadtok örökbe, akkor a szőrével sem lesz túl sok gond, főleg, ha naponta egyszer pár percet fésülgetitek és a kiscicáknál olykor előforduló rumlis időszakot is sikerül kikerülni.
2009. dec. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
véleményem szerint jó ha egy gyermek mellett állat van. megtanulja gondját viselni, ha nem is elsőre, de idővel, addig is a szülőknek is mindenféleképpen segíteniük kell neki, hisz még nem volt állata. Plusz ha gyerekkora óta együtt él egy macskával, akkor sok allergiától mentes lesz. Ezt olvastam valami tudományos oldalon, hogy elősegítik azt hogy ne legyen allergiás sok dologra, vagy egyáltalán semmire sem. szerintem nyugodtan lehet cica a panelben is. rengeteg embernek van, de sziámit vagy perzsát ne vegyetek mert azoknak rettentően húllik a szőre.
2009. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Legyenek neki is vele feladatai, etesse ő stb. DFe ha ti is szeretnétek nem csak ő nem lehet gond, de ha csak ő akkor inkább ne kockáztassatok, mert nem lenne jó még egy kóbor cica.

Semmiképpen ne fajtatisztát, elsőre jó egy házi cica is.

2009. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!