Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy az állatorvos...

Normális, hogy az állatorvos embereknek szánt antibiotikumot írt fel a cicámnak? Akkor miért rémisztgetnek azzal, hogy emberi gyógyszert még véletlenül sem szabad adni állatoknak?

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 05:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"...emberi gyógyszert még véletlenül sem szabad adni állatoknak"


Általában igaz, de az állatorvos tudja a kivételeket.

2014. máj. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Az én perzsamacskámnak epilepsziás rohamai voltak. Az állatorvos azt javasolta, hogy adjak neki seduxent. Felírattam és használt neki.
2014. máj. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ez teljes hülyeség. nagyon sok humán gyógyszer jó az állatoknak, sőt, a legtöbb bajra bizony humánt alkalmaznak.
2014. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy emberi gyógyszer!!! Olyan van hogy embernek való adag. De amúgy az orvostudományban te is állat vagy, egy kemikália rád is hat. Csak azt kell letesztelni, hogy hogyan, de arról règ megvan a tapasztalat, márcsak azèrt is, mert a gyógyszer eleve átmegy állatkìsèrleteken.
2014. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A mi kutyánknak is adott máskor emberi gyógyszert az állatorvos, és használt neki. El is magyarázta, hogy igen, vannak kivételek.
2014. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
vannak kivételek
2014. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:
77%
Emberi gyógyszert szigorúan tilos adni egy állatnak, ha te csak egy mezei állattartó vagy, aki nem ismeri a hatóanyagokat, segédanyagokat és a szükséges dózisokat. Sok hatóanyag ugyanúgy jó embernek és állatnak. És van ami nem. Az aszpirin például meg is ölhet egy macskát, egy-két antibiotikumot viszont gond nélkül kaphat, a súlyához igazítva. Egy állatorvosnak tanítják ezt, az átlagembernek nem.
2014. máj. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, antibiotikumot adott, egy tablettát négy adagra kell elosztani.
2014. máj. 12. 08:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! a mi kutyánknak augmentint írt fel az állatorvos. rendbe jött tőle:)
2014. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ecsemecse ***** válasza:
100%
Az emberi gyógyszer "tilalommal" akkor szoktak jönni az emberek, mikor valaki otthon a száraz orrú cicájának emberi lázcsillapítót akar beadni, vagy hasonló "házi patika" kezelést akar adni az állatnak. (Olvastam már olyant is, hogy legyengült cicának gyúrós fehérjét akartak adni...) Természetesen a gyógyszerek a kifejtett hatás miatt hasonló összetevőkből állnak, de van olyan hatóanyag, ami vagy az állatra, vagy az emberre veszélyes. Viszont vannak olyan gyógyszerek, melyekben semmi olyan hatóanyag nincs, ami káros lenne. Ebben az esetben adnak humán készítményt. Nekem is kellett antibiotikum, a doki mondta, hogy van kimondottan cicáknak, de teljesen ugyanazzal a hatóanyaggal, csak nagyobb adagokban feleannyiért kapom meg a humán patikába. Nekem is negyedelni kellett, és helyre is hozta. Csak arra kell figyelni, hogy ne otthon akard te meggyógyítani, hanem hagyd az állatorvosra, ő tudja csakpontosan, hogy mit miért kell.
2014. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!